Otsid uut õuemööblit? Siin on 10 uue välihooaja trendi

Õueala on muutunud interjööri lahutamatuks osaks, mida nähakse aasta-aastalt järjest enam tubase interjööri pikendusena. Kuna meie suvi on lühike ja ettearvamatu, on oluline, et rõdud, terrassid ja aiad oleksid sisustatud selliselt, et õueala saaks nautida võimalikult pikalt väga erineva ilma korral.

Õuemööbli valimine ei ole sugugi nii lihtne, kui see esmapilgul tunduda võib. Esimese asjana tasub läbi mõelda, mida aias, terrassil või rõdul kõige rohkem teha soovitakse – kas on see grillimine ja söömine, päevitamine, õhtuhämaruses värske õhu nautimine, sõprade võõrustamine, kõik see kokku või hoopis midagi muud. See ja ala suurus aitavad paika panna, mis mööbliesemeid ja õueaksessuaare tarvis läheb. Abistavateks suunanäitajateks on ka trendid, mis lõppvaliku tegemist lihtsamaks muudavad. ELKE Mööbel pani kirja kümme suurimat välimööbli hetketrendi.

TREND #1: Valge värvitoon

Valge välimööbel on kasvav trend – valges värvitoonis välimööblit lisandub iga uue välihooajaga järjest enam. Valikust leiab nii romantilise joonega nn Pariisi stiilis mööblit kui ka põhjamaiselt kargema stiiliga valget mööblit.

Thorvald-sarja toolid ja laud. Tootja: &Tradition

Linear Steel sarja toolid, laud ja pink. Tootja: Muuto

TREND #2: Ribid

Jätkuvalt on välimööblis suureks trendiks metallist, plastikust ja puidust ribid. Ribimööbel on välimööblina ülimalt praktiline – õhk saab ribide vahel liikuda ja see ei lase materjalil liiga kuumaks muutuda. Vihma korral nõrgub vesi ribide vahelt kohe maha ja mööbel kuivab kiirelt.

Click päevitustool. Tootja: HOUE

Palissade-sarja tool ja laud. Tootja: HAY

TREND #3: Puidust välimööbel

Puit on endiselt menukas nii interjööris kui ka välialadel. Ilmastikukindlaks töödeldud puit vajab võrreldes plastiku ja metalliga rohkem hoolt, kuid peab õige hooldusega vastu aastakümneid.

Ville pink. Tootja: &Tradition

Crate toolid ja Weekday laud. Tootja: HAY

TREND #4: Ümarad vormid

Mööbliesemete orgaanilised ja ümarad vormid on kandunud siseruumidest ka välialadele – välimööbli seast leiab rohkelt hubaselt pehmete joontega suuremaid ja väiksemaid tooteid.

Paon toolid ja Leaf laud. Tootja: HOUE

Ümarate vormidega Capture mooduldiivan. Tootja: Cane-line

TREND #5: Juhtmevabad valgustid

Väga suureks trendiks on juhtmevabad valgustid – need lambid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida. Selliseid lambikesi on mugav endaga aeda, terrassile, rõdule või kasvõi õhtusele piknikule kaasa võtta ning õuealad valgeks ja hubaseks muuta.

Edison The Petit juhtmevaba valgusti. Tootja: Fatboy

Riputusaasaga Sphere Adventure ilmastikukindel juhtmevaba valgusti. Tootja: New Works

TREND #6: Ülipehme välimööbel

Kõrgtehnoloogiliste kangaste ja täitematerjalide areng teeb võimalikuks selle, et järjest rohkem leiab välimööbli seast ka ülipehmeid diivaneid ja tugitoole. Istumismugavuse poolest on need vägagi võrreldavad meie igapäevaselt toas kasutatava pehme mööbliga ja nii mõnigi kord on raske kindlaks teha, et tegu on õue mõeldud mööbliga.

Sticks-sarja välidiivan. Tootja: Cane-line

Välitingimustesse sobiv Pacha tugitool. Tootja: Gubi

TREND #7: Vaibad

Õueala sisustamist võetakse võrdväärsena toa sisustamisega – lõpptulemusena on soov saada läbimõeldud terviklahendus, kus on oma oluline koht detailidel. Just seetõttu ei lõppe õueala sisustamine vaid toolide ja lauaga. Aukohal on kõikvõimalikud tekstiilid – sealhulgas suure trendina välitingimustesse sobivad vaibad. Sellised detailid muudavad õueala veelgi tubasemaks ja lisavad hubasust. 

Carpretty vaip. Tootja: Fatboy

Taaskasutatud plastikust toodetud buklee-kanga pehmusega Slub välivaip. Tootja: Ferm Living

TREND #8: Rohelus

Taimed muudavad rõdud ja terrassid hubasemaks ja elavamaks. Moes on erinevates suurustes, materjalides ja stiilides lillepottide ning taimekastide kombineerimine, et silmailu saaksid pakkuda nii ürdid, suvelilled, köögiviljad, marjad kui ka väiksemad puud ja põõsad. Et taimed saaks muretult ka ööseks õue jätta, tasub valida õuetingimustesse sobivad lillepotid.

Hourglass lillepotid. Tootja: Ferm Living

Plantbox taimekast. Tootja: Ferm Living

TREND #9: Serveerimiskärud

Üheks uuemaks trendiks nii sise- kui välialadel on ratastel serveerimiskärud. Tegu on väga praktilise abimehega igas suuruses õuealal, sest serveerimiskäru pakub vajalikku riiulipinda ja saab toimida ka abilauana.

Valgustiga Jolly serveerimiskäru. Tootja: Fatboy

Roll serveerimiskäru. Tootja: Cane-line

TREND #10: Kott-toolid

Hubasust lisavad õuealale välitingimustesse sobivad kott-toolid, mida saab edukalt kasutada ka päevitustoolina.

Spetsiaalsete rihmadega tugitooliks muudetav vee peal püsimiseks kohandatud Floatzac kott-tool. Tootja: Fatboy

Klassikalise Original kott-tooli väliversioon. Tootja: Fatboy

Inspiratsiooni, ideid ja nõu leiad ELKE Mööbli Järve Tornide sisustussalongist (Järve 2, Tallinn) ja e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.