Varstolmuimeja muudab iga kodu korras hoidmise tunduvalt mugavamaks. Ei mingit juhtmetega mässamist – lihtsalt võta kompaktne seade dokist või toanurgast ning vaid mõne hetkega on häiriv mustus eemaldatud. Kuid millest juhtmeta tolmuimeja valimisel lähtuda?
Juhtmeta tolmuimeja eelised
Mida lihtsam on kodu koristamine, seda tõenäolisemalt sa seda teed. Juhtmevaba tolmuimeja suurim eelis juhtmega mudeli ees on see, et seda on lihtne kasutada – puru kukub maha ja saad selle kohe ära imada. Tõenäoliselt oleks seda liigutust kergem edasi lükata, kui tead, et tolmuimeja tuleb kuskilt teisest toast välja otsida, stepslisse ühendada ja seejärel juhet “kerima” hakata …
Veel varstolmuimeja eeliseid:
- Mugav käsitseda. Pääsed kõikjale ligi. Lisaks on varstolmuimeja mudeleid, mida saab kerge vaevaga muuta käsitolmuimejaks, et puhastada näiteks autoistmete või diivanipatjade vahesid.
- Kompaktne. Varstolmuimejat on lihtne hoiustada ja kasutada.
- Kerge. Varstolmuimejad on nii kerged, et isegi lapsed saavad nende kasutamisega hakkama.
- Efektiivne. On tõestatud, et varstolmuimejaga puhastad kodu kuni 30 protsenti kiiremini.
- Ei mingit juhtmetega mässamist. Me kõik teame, kui tüütu on juhtmetega tegeleda. Varstolmuimeja töötab aku pealt.
Kellele mõeldud?
Varstolmuimeja sobib pigem väiksemasse kodusse või kasutamiseks teise seadmena, et kiirelt mustust eemaldada. Kui sinu kodul on kaks korrust ja palju tube, võib käsi pikema koristustöö korral ära väsida.
Varstolmuimejad on ajas pidevalt arenenud ja uued mudelid nii võimsad, et asendavad täielikult juhtmega tolmuimejat. Tõsi, hinnaklass on pisut kõrgem, kuid kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, tasub see end igati ära!
Juhtmeta tolmuimejat soovitame valida funktsioonide ja kasutusmugavuse põhjal.
Kuidas valida oma pere jaoks parim varstolmuimeja?
- Aku kestvus. Mida suurem on kodu, seda pikem peaks olema tolmuimeja tööaeg. Näiteks ei hakka kodu koristamist segama Tefal xForce 15.60, mida saad ühe laadimisega kasutada pisut alla pooleteise tunni.
- Masina suurus ja kaal. Varstolmuimejad on pigem kerged, kuid võimalusel tasub poes näidiseid katsuda, et tunda, milline on just sulle käepärane.
- Lisaotsikute olemasolu. Kui sul on kodus lemmikloom, siis eelista mudelit, millel on karvade eemaldamiseks turbootsik.
- Kas märgpuhastusega või ilma. On mudeleid, millel on kaasas mopiotsik ja ka neid, mis on varustatud 2in1 otsikuga, mis samal ajal nii mopib kui teeb kuivpuhastust. Näiteks Philips AquaTrio Cordless 9000 eemaldab kõvakattega põrandalt tolmu, mustuse, plekid, mahavoolanud vedelikud ja bakterid ühe korraga.
- Kasutamise mugavus. Uuri, kas tolmuimejaga on mugav manööverdada ja näiteks diivani alt tolmu võtta. Tefal flex’i sarja painduva varstolmuimejaga pääseb koristama kõikjalt ilma suurema “akrobaatikata” .
- Filtrite ja tarvikute saadavus. Et varstolmuimeja kestaks aastaid, vajab see regulaarset hooldust. Veendu, et selleks vajalik on poes olemas. Näiteks Euronicsis on olemas kõikide nende tootevalikus olevate brändide filtrid ja tarvikud.
- Laadimine. Kuidas seadet laetakse? Kas seinapistikus või vajab see eraldi jaama (see võtab rohkem ruumi).
- Akude arv. On mudeleid, millel on komplektis mitu akut, näiteks Miele Triflex HX2 Star. Tefali tolmuimejatele saad aku juurde osta. Vahetatava aku puhul tööaeg pikeneb – ühte akut kasutad, teist samal ajal laed.
Allikas: Euronics
Kui soovid midagi enamat
Lisaks kuiv- ja märgpuhastusele on varstolmuimejatel veel lisafunktsioone, mille vahel valida. Näiteks Miele Triflex HX2 mudel pakub maksimaalset kasutusmugavust, kuna saad valida, kas tolmuimeja mootor asub all või üleval.
Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua paistab aga silma automaatse kiiruse ja võimsuse reguleerimisega vastavalt põrandatüübile, näiteks tõstab see vaibale jõudes imemisvõimsust. Lisaks eemaldab leedidega varustatud turbohari loomakarvu eriti tõhusalt.
Varstolmuimeja on kodu koristamise tulevik. Leia oma pere jaoks sobiv mudel siit.