Nutikell või aktiivsusmonitor: kuidas ma tean, kumb just mulle sobib?

Kas valida nutikell, aktiivsusmonitor või hoopis spordikell?Foto: Euronics

Eemalt vaadates võib tunduda, et aktiivsusmonitor ja nutikell on justkui üks ja sama. Mõlemad ju loevad samme, edastavad märguandeid ja hoiavad pulsil “silma peal”. Kuid lähemalt uurides selgub, et need erinevad üksteisest kui öö ja päev. Kuidas siis leida kell, mis just sinu elustiiliga sobib? 

Mida soovid jälgida? 

Esimene samm fitness-tracker’i valimisel on analüüsida oma eesmärke. Kas oled tervisesportlane, kellele meeldib oma tervisenäitajatel silma peal hoida? Või hoopis kaalulangetaja, kes tahab veenduda, et sammude eesmärk sai ikka päeva lõpuks täidetud … Aga võib-olla oled hoopis täielik nutifänn, kes ihkab, et kell oleks justkui pisike telefon sinu randmel, millega helistada, maksta ja sõnumeid saata? 

Aktiivsusmonitor – parim valik alustajale 

Aktiivsusmonitor on lihtne sportliku välimusega nutiseade. See on hea valik neile, kes fitnessimaailmas oma esimese samme teevad. Üldjuhul on need varustatud lihtsamate funktsioonidega, andes ülevaate näiteks astutud sammudest, kulutatud kaloritest, läbitud vahemaast ja pulsist. Fitbiti aktiivsusmonitorid analüüsivad lisaks ka sinu und ja nende “smart wake up” funktsioon äratab sind soovi korral üles unetsoonis, kus see on sinu jaoks kõige kergem. 

Aktiivsusmonitoride minimalistlik disain teeb neist ideaalse kaaslase inimesele, kes on pidevalt liikvel ning kes hindab vastupidavust ja mugavust. Lisaks kestab aku nii hästi, et võid laadimise päevadeks unustada. 

Nutikell – pisike telefon sinu randmel

Nutikellad on ajas märkimisväärselt arenenud. Tegemist on justkui pisikese telefoniga, mille saad mugavalt jõusaali või kasvõi basseini kaasa võtta. Ole kursis meilide, kõnede ja sõnumitega. Salvesta oma liikumine GPS-iga ja naudi lemmikmuusikat. Kõik see on vaid ühe puudutuse kaugusel! 

Sarnaselt aktiivsusmonitoridele annavad nutikellad ülevaate sinu tervise näitajatest, alates pulsist kuni stressitaseme analüüsini välja. Kuid kogu selle mugavuse ja nutikusega käib kaasas üks pisike miinus – kella tuleb tihemini laadida ja mõne puhul suisa iga päev. 

Nutikellade disain on rohkem “päris kella” sarnane, sobides nii kohtingule kui trennisaali. 

Spordikell – neile, kelle jaoks liikumine on nr 1 

Spordikell, nagu nimigi ütleb, on suurepärane valik spordientusiastile, kes ei hooli kella disainist, vaid selle funktsioonidest ja praktilisusest. Need sarnanevad paljuski nutikelladele, kuid on tunduvalt sportlikumad ja robustsemad. Enamasti on need ka veekindlad ja pulsivöö toega. 

Spordikella puhul ei saa üle ega ümber aku kestvusest, eriti kui tegeled kestvusaladega. Näiteks kui tahad olla kindel, et kell maratonil pilti tasku ei viskaks, tasub vaadata Garmini ja Polari poole. Ja päikese laadimisega Garmin Instinct Solar võimaldab sul suisa paarinädalast matka nautida, ilma et peaksid laadimise pärast pead vaevama. 

Kui otsid sportlikku ja lihtsa disainiga kella, on just spordikell sinu jaoks see õigeFoto: Euronics

Natuke ühilduvusest

Kõige parem on, kui sinu nutikell on sama tootja oma mis telefon. Näiteks kui oled Apple austaja, vali oma randmele Apple Watch. See tagab, et telefoni ja kella koostöö on sujuv ega tekita soovimatut peavalu. 

Ristühilduvus võib olla problemaatiline. Samuti tuleb arvestada, et näiteks Apple Pay toega nutikell ei toimi Androidiga ja vastupidi – kui sul on Apple ja kasutad Samsungi kella, ei saa sa kellaga mugavalt ostude eest tasuda. 

Mis on uut? 

Kui oled naine ja uue nutikella otsinguil, siis võiksid piiluda Garmin Lily 2 poole. See värskelt lansseeritud naiselik ja elegantne kell sobib suurepäraselt igapäevaseks kandmiseks. Erinevad funktsioonid, nagu sammulugeja ja une jälgimine, toetavad sinu aktiivset elustiili. Kell, mis on sportlike omadustega, kuid samas stiilne. 

Sportlik mees võib aga õige trennikaaslase leida Garmin Forerunner 165 näol. See jooksjatele mõeldud GPS-nutikell on loodud toetama sind iga ilmaga. Veekindlad nupud võimaldavad seda kasutada nii treeningsaalis kui kasvõi basseinis. Lisaks reageerib kell ka siis, kui kannad kindaid. Ja 11 päeva kestev aku ning igapäevased treeningsoovitused viivad sinu aktiivsuse kindlasti uuele tasemele!

Kui soovid kompaktset ja lihtsat kella, mis sind eesmärkide täitmisel toetaks, siis on Samsung Galaxy Fit3 aktiivsusmonitor just sulle loodud! See on loodud vähenõudlikule terviseteadlikule inimesele, kes soovib lihtsalt suurendada aktiivsust ja hoida oma elustiilil silma peal. Ei midagi üleliigset, just see, mida vajad! 

Sobib sinu iseloomuga 

Igal kellal on oma iseloom ja sinu jaoks parim on just selline, mis sinuga sarnaneb. Kui soovid olla kogu aeg ühenduses, on sinu parimaks kaaslaseks nutikell. Kui aga hindad spordi tegemist ilma üleliigse mürata, siis on just aktiivsusmonitor sinu jaoks see õige. 

Enda jaoks parima kella leiad siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.