G4S turvatöötaja äratas Tartus mehe, kellel kärssas toas küünlaalus

Ööl vastu pühapäeva, 13. detsembril kell 02.15 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus tulekahju häireteate Tartus asuvast hostelist. Olukorda saadeti kontrollima G4Si patrull.

Kohale jõudnud turvatöötaja selgitas automaatse tulekahjusignalisatsiooni puldilt välja, kust kohast täpsemalt häireteade tuleb. Samuti aitas üks majaelanikest tal kiirelt õige toaukse üles leida.

Koridori saabudes oli tunda plastmassi kõrbemise lõhna. Kui G4S töötaja kõvasti toauksele koputas, avas selle lõpuks äsja unest ärganud mees. Tema toast imbus sigaretisuitsu ja plastmassi põlemise lõhna, kusjuures mees oli ka alkoholijoobe tunnustega.

Nimelt oli ta unustanud küünla plastikust alusele põlema ja jäi ise magama. Plastikust alus läks kärssama ja tööle hakkas hoone tulekahjusignalisatsioon. Mees ärkaski turvatöötaja uksekoputuse peale ja suurem põleng hoiti sellega ära.

Turvatöötaja kontrollis toa üle ning avastas, et pärast lõpuni põlemist sulatas küünlaleek ära ka plastikust aluse. Turvatöötaja sõnul oli laual küünla läheduses veel põlevmaterjali ja oli vaid õnnelik juhus, et seal suurem tulekahju alguse ei saanud. Kiirabi ja päästjate abi vaja ei läinud.

Põlema unustatud küünlast alguse saanud põlengutele saavad G4Si turvatöötajad kutseid iga aasta detsembris. Kergesti süttivad esemed tuleks lahtisest tulest eemale hoida nii, et kui põlema unustatud küünal peaks lõpuni põlema, ei põhjusta see tulekahju. Esmatähtis on siiski lahtist tuld mitte omapead jätta. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.