Inimesed ründavad turvatöötajaid: üks viskab joogiga, teine ähvardab noaga

Tihti suhtutakse turvatöötajatesse vaenulikult ja mõnikord muutuvad olukorrad turvatöötaja jaoks lausa eluohtlikuks.Foto: Shutterstock

Mõned kuud tagasi ründas ühiselamust väljumast keelduv mees turvatöötajat noaga, mille tagajärjel viimane suri. Turvatöötajad peavad tihti seisma silmitsi eluohtlike olukordadega, kus purjus inimesed nendega tüli norivad, turvatöötajat sõimavad või kallale lähevad.

Sarnaselt politseile näevad ka turvatöötajad iga päev vaeva, et kõik teised end ühiskonnas kindlalt tunneks. Paraku suhtutakse aga turvatöötajatesse tihti vaenulikult ning nähakse neid takistaja, mitte abistajana. Mõnikord muutuvad olukorrad seetõttu turvatöötaja jaoks lausa eluohtlikuks.

Eesti Turvaettevõtete liidu kodulehel seisab: “Turvalisus on üks meie põhivajadusi, mis tagab täisväärtusliku elu ning loob väärtust suhetes ümbritsevaga.” Selle tagamiseks peavad turvamehed aga pahatihti enda elu ohtu seadma ning tegelema agressiivsete inimestega. 

Näiteid on mitmeid: kevadel sai politsei väljakutse Tartus kauplusesse, kus turvatöötaja ja kliendi vahel puhkes konflikt, mille käigus lõi joobes kauplusekülastaja teda korrale kutsunud turvatöötajat. 

Mõned kuud tagasi leidis aset aga hoopis kahetsusväärne juhtum, kus turvatöötaja tapeti. Politsei sai hilisõhtul teate, et Akadeemia tee ühiselamus vajab turvatöötaja abi ühe mehe majast välja saatmisega. Kohale saabudes suundus politsei turvatöötajaga korteri juurde, kus mees turvatöötajat noaga ründas. Vaatamata politseinike pingutustele turvatöötaja elu päästa, suri 69-aastane mees sündmuskohal.

Mitmed inimesed muutuvad agressiivseks alkoholi tarvitades. Näiteks kontsertidel ja festivalidel pole harvad juhtumid, kui purjus inimesed sõimavad turvatöötajat, muutuvad agressiivseks ning viskavad isegi jooke turvatöötaja suunas. Lisaks on ka üleolevaid noori, kes turvatöötajatega tüli norivad.

„Siinkohal tahaks meelde tuletada, et turvatöötaja on siiski meie abiline. Turvatöötaja tähtsaim ülesanne on ohtlike situatsioonide ettenägemine ja ennetamine ning kiire tegutsemine kriisiolukorras,“ selgitas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Mehitatud valveteenust pakub ka G4S, kelle turvatöötajad suudavad lahendada konfliktseid situatsioone ning häireolukorras kiirelt reageerida ja tegutseda. Raadiosaatja abil tagatakse turvatöötajate pidev side G4Si valvekeskusega, ohu korral edastatakse info G4Si juhtimiskeskusse, kust vajadusel saadetakse sündmuskohale patrullekipaažid.

Turvatöötajad aitavad meid nii suurüritustel kui igapäevastes tegemistes. Turvatöötajad tulevad appi, kui kedagi rünnatakse ja peavad korda, et inimesed järgiks seadusi, ei lägastaks kaubanduskeskustes või avalikes ruumides, ei lõhuks istumispinke ega varastaks poest. Nemad hoolitsevad selle eest, et kedagi massiüritustel ei ahistataks ja tagavad, et inimesed pargiks enda autosid nii, et kõik suurüritustele enda sõidukitega ära mahuks jne.

Vastutusrikkaid ülesandeid on mitmeid, kuid eesmärk üks – tagada kõigi turvalisus ja heaolu. Seega pidage meeles, et turvatöötaja on meie abistaja, mitte segaja!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.