If Kindlustuse blogi

Mida tasub teada lemmiklooma kindlustamise kohta?

Praegusel ajal saab kindlustada pea kõike ning iga inimene tahab kanda hoolt selle eest, mis on talle oluline ja kallis. Seepärast on täiesti mõistetav, et üha enam kindlustatakse ka oma karvaseid pereliikmeid ehk lemmikloomi.

Nagu iga teise kindlustusega, tasub ka lemmiklooma kindlustades teha endale selgeks, millised juhtumid ja kahjud kindlustusselts hüvitab.

Kindlustus korvab teiste kodule tehtud kahju

Kuigi arvame, et teame oma lemmikut läbi ja lõhki, võib tema käitumine olla ettearvamatu ja tuua kaasa kahju kõrvalistele isikute varale, tervisele või isegi elule. Siin saabki appi tulla lemmikloomakindlustus, mis kindlustusjuhtumi korral korvab koera või kassi tekitatud kahju kindla summa ulatuses. If Kindlustuse puhul on see näiteks 3500 eurot.

Seejuures tasub aga teada, et lemmikloomakindlustus ei kata kliendi enda kodule tekkinud kahju. Selleks tarbeks on olemas hoopis kodukindlustus ning lemmikloomade kahjud on If Kindlustuses kaetud kodukindlustuse kõige laiema paketi ehk koguriskipaketiga.

Kodukindlustuse tüüpilisemad lemmikloomade põhjustatud kahjud on katki näritud diivanid, muude sisustuselementide või siseviimistluse, näiteks tapeedi kahjustused. Kui sinu lemmikloom tekitab sarnase kahju aga kõrvalisele isikule, siis saab abi lemmikloomakindlustusest.

Tähele tuleb panna erinevaid välistusi

Haiguste eest pole kaitstud ka meie lemmikud ning loomaarsti arved võivad teatavasti väga suureks kujuneda.

Lemmikloomakindlustus hüvitab kindlustusjuhtumi korral koera või kassi ootamatuid ja ettenägematuid õnnetusi, ravikulusid ja ravimite maksumust kuni 1000 euro ulatuses ühe juhtumi kohta. Nii mõnegi looma osas on kahjuks esinenud aasta jooksul rohkem juhtumeid, seega võivad selle võrra hüvitised ka suuremad olla.

Siiski on lemmikloomakindlustuses ka erinevaid välistusi, mille vastu kindlustuskaitse ei kehti. Välistused on seotud just lemmiklooma terviseprobleemidega, näiteks pärilike ja kaasasündinud haiguste ravi, lemmiku hambaravi, kunstlik viljastamine või kosmeetilised operatsioonid.

Samuti ei ole kindlustusel hüvitamise kohustus, kui klient on eiranud loomaarsti ettekirjutusi või ravinud looma üldse tema poole pöördumata.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.