Enne ja pärast: 1912. aastast pärit Volta Galerii Loftid on valmis

Foto: Karl Kasepõld

Aasta algul sai valmis Volta kvartali pärl – 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftid. Tänaseks on enam kui 100 aasta vanune tööstushoone on saanud uue hingamise kaasaegse elu- ja ärihoonena.

Unikaalse planeeringuga elu- ja äripinnad

Ajaloolisest hoonest leiab kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringuga townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad. Kuni 150-ruutmeetrise pindalaga kodude juurde kuulub ka 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass.

Nii pika ajalooga hoone rekonstrueerimisel on olnud nii arendaja kui ehitaja jaoks omad väljakutsed, kuid see-eest võimaldasid tööstusarhitektuurile omane ruumikasutus, kõrgus ja hiiglaslikud aknad luua väga omanäolisi ja erilisi lahendusi.

Volta Galerii Loftides saavad kokku kahe erineva elupinna eelised: kortermaja funktsionaalne disain ja mugavus ning eramajale omane privaatsus, rohelisus ja ruumiküllus. Vaikne ümbrus ja vahetu lähedus merele võimendab eramaja rahulikku ja privaatset vibe’i samas, kui kõik eluks vajalik jääb linnale omaselt mõne minuti kaugusele.

Volta Galerii Loftide hoones on pakkumisel 11 äripinda, millest kõige suurem on 320 ruutmeetrit ning sobib hästi esindusbürooks või suuremaks teeninduspinnaks. Pakkumisel on ka kümme väiksemat läbi ühe või kahe tasapinna kulgevat äripinda, mis sobivad nii ateljeedeks, büroodeks, müügipindadeks, aga ka näiteks külaliskorteriteks.

Saadaval on ka 25 mikroäripinda suuruses 16-33 ruutmeetrit. Ruumide funktsiooniks on majutusteenus ning need sobivad hästi üüriiinvestoritele sh Airbnb-ks.

Aken minevikku

Volta Galerii Loftide näol on tegemist endise Volta tehase tööstushoonega, kus valmistati sajandi vältel miljoneid elektrimootoreid, kodutehnikat ja muud masinavärki.

Kuna algupäraselt oli tegemist kahelöövilise majaga, on kogu hoone sisehoov tegelikult ehitatud kunagise tööstushoone sisemusse, millest säilib hoovi tagaosas kaaravadega paekivist fassaad.

Volta Galerii Loftide hoone enne ja pärast

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.