1. juunil toimub Tartu botaanikaaias nõuandev aiapäev ühes taimelaadaga

Tartu botaanikaaed.Foto: Shutterstock

Tartu Ülikooli botaanikaaed korraldab 1. juunil traditsioonilist aiapäeva, kus külastajad saavad tutvuda põnevate taimedega ning leida oma aeda uusi lemmikuid. Selleaastasel aiapäeval on huvilistel võimalus kuulata Toivo Niibergi loengut teemal „Söödavad ja ravivad õied“.

Kevadised aiatööd on täies hoos, seega on hea aeg saada teada uusimatest taimetrendidest, saada nõu aiapidamise kohta ning leida oma aeda uusi taimi. Järjekordne taimesõprade kokkutulek toimub botaanikaaias laupäeval, 1. juunil kell 10–15.

Aiapäeval kell 11 on huvilistel võimalik kuulata Toivo Niibergi loengut „Söödavad ja ravivad õied“, kus Niiberg räägib sellest, milliseid õisi kasutatakse ka söögi tarbeks. Aiapäeval on ka võimalik kaasa osta Toivo Niibergi raamatuid.

Aiapäeval müüvad taimi mitmed taimekasvatajad. Sel korral on kohal: Asu talu, Boreal Garden (Lauris Kaplinski), Elise Aed, Ellen Rajatalu, Enno talu, Haideaed, Helga taimeaed, Helle Treier, Kaevandi Aed, Karin Haav, Künka taimeaed, Leanne Aed ja Kodu, Nõo Aiaäri, Nõrga talu, Mädapea mõis, Rebase talu puukool, Riho Teras, Risttee talu taimeaed, Signe Lilled, Sommerista aed (Merike Karolin), Sulev Savisaar, Valgeanso talu ja Viktors Goba.

Tartu Ülikooli botaanikaaia aiapäev toimub 1. juunil kell 10–15. Sissepääs aiapäevale on tasuta. Samuti saab külastada botaanikaaia kasvuhooneid ja uudistada uut näitust „Hiiumaa imelised ülased“, kus saab tutvuda Hiiumaa loodusest leitud kollase ülase ja võsaülase vormidega. Kasvuhoonete ja näituse külastamine on botaanikaaia piletiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.