Tartu kortermajade renoveerimishuvilised on oodatud infopäevale

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tartu linn alustas juuli alguses kortermajade renoveerimist toetava konsultanditeenuse pakkumisega. 12. septembril toimub juba teine avalik infopäev, kus räägitakse Tartu linna poolt pakutavast tugiteenusest.

Infopäev toimub hotell Tartu (Soola 3) konverentsisaalis Harmoonia kell 17.30. Osaleda saab nii kohapeal kui veebi teel. Osalemine on tasuta, ent eeldab eelregistreerimist veebiaadressil https://tarturenoveerib.ee/vormid/

Infopäeval tutvustatakse konsultatsiooniteenust, räägitakse lahti Tartu linna rekonstrueerimistoetusega seonduv ja KredExi teenused. Samuti räägitakse fassaadi soojustamismeetoditest ning tasuvusanalüüsidest. 

Teenus loodi, sest üle pooled Tartu kortermajadest on ehitatud vahemikus 1970-2000 ja vajavadki just praegu ulatuslikku renoveerimist. Selle keerulise protsessiga aitabki konsultanditeenus.

Tartu linna ja Novarc Grupp AS-i koostöös pakutav teenus lihtsustab korteriühistutel renoveerimise planeerimist, rahastuse saamist ning aitab kokku hoida kulusid. „Tartu renoveerib“ on projekt, mille abil saavad korterühistud pöörduda tasuta konsultandi poole, kes on pakub professionaalset tuge renoveerimise korraldamisel. Projekti eesmärk on ühistute juhatuste ja elanike teadlikkuse tõstmine renoveerimise võimalustest, rahastusallikatest ja -tingimustest.  

Konsultandi teenus on korteriühistutele kättesaadav juba enne üldkoosoleku otsust renoveerimise osas. Konsultant aitab kõigepealt hinnata hoone tehnilist seisukorda ning renoveerimisvajadust ja valmistab koos juhtkonnaga ette rekonstrueerimisotsuse. Äärmiselt oluline on tugiteenus erialaseid teadmisi nõudva projekteerimise ning ehituse ettevalmistamise ajal. Konsultandi abi on võimalik edasi kasutada ka ehituse ajal, et tagada soovitud ehituskvaliteet. 

Projekti „Tartu renoveerib“ rahastab Tartu linn koostöös Euroopa Investeerimispangaga (EIB).  

Lisainfo: https://tarturenoveerib.ee/

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.