Aed

Fotod: Pirita kauneimad koduaiad paeluvad liigirikkusega

Mähe-Kaasiku tee.Fotod: Pirita

Pirita kauneima koduaia konkursi 2022 võitsid aiad Lodumetsa tee 24 ja Mähe-Kaasiku tee 46. Linnaosa kauneim rõdu asub Vahulille teel.

„Pirital on palju kauneid ja omanäoliselt kujundatud koduaedu. Need pakuvad silmailu nii omanikele endile kui ka möödakäijatele. Kauneima koduaia konkursiga täname ja tunnustame huvitavate ja ilusate aedade loojaid ja innustame kõiki koduümbrust korrastama, sest seeläbi saab kaunimaks kogu linnaosa,” ütles Pirita linnaosa vanema asetäitja vanema ülesannetes Kaido Saarniit.

Pirita kauneimad koduaiad võluvad liigirikka taimestiku, hästi läbimõeldud kujunduse ja mitmekesiste puhkevõimalustega. Mõlema aia kujundamisel on oskuslikult kasutatud selle looduslikke eeldusi. Üks aedadest asub aadressil Mähe-Kaasiku tee 46. Seal on ees- ja tarbeaed, privaatsed nurgakesed ja paigad, kus koos külalistega mõnusalt aega veeta. Maja taga keldri katusel kasvavad aga niidutaimed.

Mähe-Kaasiku tee.

Tõelist ohoo-elamust pakub Vahulille tee 5-17 asuv rõdu, mis kiirgab armastust roheluse ja isetegemise vastu. Rõdule on rajatud vertikaalne lopsakas lillede ja söögitaimedega keskkond. Seal kasvavad kolme sorti tomatid, koriander, sidrunmeliss, pelargoonid, luuderohi, lobeeliad, füüsal, viinamari, metsmaasikad, basiilik, roheline salat. Kokku on 7,5 ruutmeetri suurune rõdu kodu umbes 33 taimele. Rõdu omanik on Anniken Halden.

Processed with VSCO with ke1 preset

Lodumetsa 24 aiaomanikud on Svea Urvak ja Tarmo Vinkel ning Mähe-Kaasiku tee 46 koduaia omanikud Ela Edala ja Mauri Samuel Ikola. Mõlemad kaunid koduaiad on Vabariigi Presidendi konkursi „Eesti kaunis kodu 2022” kandidaadid.

Lodumetsa.

Pirita kauneima koduaia konkurssi korraldab Pirita linnaosa valitsus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.