Aed

Päästeamet hoiatab: Eestis möllav maru toob õhtuks endaga kaasa üleujutused

Vaata lisatud videost, mis Pärnus praegu toimub!

Foto: Shutterstock

Riigi Ilmateenistus annab teada, et nädalavahetusel Eestis möllava tormi tõttu on merevee tase Pärnus tõusmas üle kriitilise piiri.

Päästeamet vahendab, et tänaseks õhtuks lubatakse Lääne regiooni üle kriitilise piiri tõusvat merevett. “Pärnus lubatakse veetõusu täna õhtuks kella 20 ajaks 180-200 cm(kriitiline piir +180 cm), Väinameres ja Haapsalus 170 cm (kriitiline piir +160 cm), saarte rannikul jääb tõus väiksemaks, kuid maksimum saabub eeldatavalt hilisõhtul või 23.02 kesköö paiku, ulatudes Kuressaares orienteeruvalt 110-120 cm keskmisest kõrgemale (kriitiline piir +170 cm),” seisab ameti Facebooki-lehel.

Kõige ohustatumad alad on Pärnu rannapiirkond ja jõeäärsed alad, Väikese Viigi ümbrus Haapsalus ja Rohuküla sadam.

Päästeamet meenutab, et tormi ajal ei ole mõistlik võtta ette retki looduses ja eriti mere ääres. Autod soovitatakse ohustatud aladelt kaugemale viia, varuda süüa-juua, laadida täis telefoniakud ja akupangad ning jälgida ilmateadet.

Vajalikku infot saab SIIT ja SIIT.

Hetkeseis Pärnus:

Meri tuleb aina ligemale.Tegelikult soovitame ikkagi siseruumides püsida. Soovitame ranna rajooni elanikel viia autod ohustatud aladest kaugemale, laadida täis telefonid ja akupangad ning jälgida ilmaprognoose.Palume ranna piirkonda mitte uudistama minna, et end mitte ohtu seada. Linnavalitsus paigaldab rannapiirkonda liikluspiirangu märgid. Eemale tuleks hoida ka maha langenud elektriliinidest ja teavitada nendest Elektrilevi numbril 1343.Kui elektriühendus ja mobiilside katkevad, tuleks kuulata täistundidel raadiost või autoraadiost Vikerraadio uudiseid.

Posted by Pärnu linn on Laupäev, 22. veebruar 2020

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.