Eestlased on lõpuks üle saamas lahmakate kodude hullusest

Foto: Shutterstock

Heitlikud ajad on muutnud ka uusarenduste iseloomu – kõrguste ja suure mahu asemel püütakse kvaliteeti ja mõeldakse üha rohkem mitte pelgalt betooni valamise, vaid hubase elukeskkonna loomise peale.

Pindi Kinnisvara müügipartner ja uusarenduste müügimeeskonna juht Peep Sooman ütles, et kui veel 2021. aastal ehk viimasel majanduskasvu perioodil toodi Tallinna ja Harjumaa turule kokku 47 erinevat uut arendusprojekti, siis mullu oli neid 34 ja tänavu kümne kuuga 27.

„Paljud arendusprojektid on ebamäärasuse tõttu edasi lükatud, kuid enamustel müüki tulnud arendustel on ühine nimetaja – tegemist on väikeste ja väga hubaste hoonetega“, sõnas Sooman.

„Kõrgete elumajade rajamine on praegu loomulikult suurem risk, sest kui majanduses segased ajad jätkuvad, siis võibki pool hoonet tühjaks jääda, aga ehitajale tuleb ikka maksta terve maja ees. Nii ongi turule toodud projektid keskmisest väiksemad ja arendajad pingutavad palju, et tegemist poleks lihtsalt majaga, vaid uuele elanikule meeldiva elukeskkonnaga,“ selgitas ta.

„Ühelt poolt maandavad arendajad oma riske, teisalt ostjad võidavad, sest täna pingutatakse rohkem. Näiteks oktoobris tuli turule vaid kaks uut projekti – 33 korteriga Kalevi maja Tallinnas Juhkentali tänaval ja 16 korteriga Keskpargi projekt Keilas Paldiski maanteel. Mõlemat iseloomustab väga tarbijakeskne lähenemine. Kui Tallinnas on loomulikult tuiksoone ääres keerulisem kõiki mugavusi projekteerida ja keskendutud on peamiselt arhitektuursele eristumisele, siis Keilas on mindud veelgi kaugemale – kuni grillplatsi ja privaatse puhkeala loomiseni välja“, kirjeldas Sooman.

„Hinnatase ei ole täna küll ajaloo soodsaim, kuid julgen väita, et tulevase elukeskkonna esteetilisus, kasutusmugavus ja tarbijakesksus pole kunagi olnud kõrgemal,“ lisas Sooman.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.