Neli lihtsat võtet, mis aitavad sul oma kinnisvara kallimalt müüa

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kinnisvara müües tahetakse selle eest saada võimalikult kõrget hinda. Arco Vara maakler Liis Kurik pani kirja mõned lihtsad nipid, mis kinnisvara müües kasuks tulevad ja ostja silmis sinu vara väärtust tõstavad.

Valmista oma kinnisvara enne müüki panemist ette. See tähendab, et enne pildistamist tuleks toad ära koristada, kõik pinnad puhastada ning vahel on mõistlik isegi mööblit liigutada, et tuba näeks pildil ideaalsem välja. Ka akende pesu annab efekti, sest läbi puhaste klaaside pääseb valgus paremini tuppa.

Enne müümist tasuks kindlasti ära parandada väiksemad vead, näiteks augud seinas või värvikahjustused või katkised kapinurgad. Paigaldada tuleks puuduolevad põrandaliistud, välja vahetada katkine elektripirn või mittetöötav ukselink, katkised esemed ära visata. Üle võiks vaadata ka raskelt sulguvad aknad või uksed ning võimalusel probleem lahendada.

Soodne ja lihtne viis oma kinnisvara eest rohkem raha saada on kanda seintele ja lagedele puhas värske värv. Oluline on, et ostuhuvilised tunneksid end koduselt. Kui on tegu eramu müügiga, siis tuleks vastavalt aastaajale muru niita või lund lükata, et ka väline esmamulje oleks viisakam.

Kui sul on tuttavaid, kes tegutsevad kinnisvaraäris, tasub nendega konsulteerida. Nad oskavad ehk aidata su kinnisvarale õiglast hinda määrata ning sellest võib väga palju kasu olla. Tavaliselt kujundavad müüjad hinna kinnisvaraportaalide hetkepakkumiste põhjal. Kuna aga kinnisvaral on alati ka emotsionaalne väärtus, ei ole turuhinna määramine nii lihtne. Kui küsida oma kinnisvara eest selle tegelikust väärtusest väiksemat hinda, kannatab müüja kahju. Sama oht on aga siis, kui küsida ebamõistlikult kõrget hinda: pakkumine jääb tähelepanuta ja lõpuks tuleb ikka hinda alandada, aga siis võib olla juba palju aega kaotatud või turusituatsioon võib olla muutunud.

Ning viimaseks, et säästa enda aega, on mõistlik palgata maakler, kes aitab nii kinnisvara hinna määramisel, piltide tegemisel kui ka müügiprotsessis ning oskab kindlasti head nõu anda. Tean ka seda, et iseenda kinnisvara müümine võib olla emotsionaalselt väga raske ja pingeline ning ka siin saab just maakler abiks olla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.