Osta ära: pealinna korterist palju soodsamalt on müügis väga heas seisus suure kinnistuga maja

Fotod: KV.EE

Rubriiki toetab

Kui mitusada tuhat maksev korter Tallinnas võtab mõtlikuks, et kas see ikka oma hinda õigustab, siis osta parem soodsama hinnaga renoveeritud maja Harjumaale, millega tuleb kaasa ligi kaks hektarit maad.

Saue vallas Kernus on müügile tulnud 30ndatel aastatel ehitatud maja, mille taastamist alustati aastal 2020. Vahetatud on katus, aknad, elektrisüsteem, ehitatud uus puuküttega pliit koos soojamüüriga, paigaldatud õhk-soojuspump.

Kinnistul on puurkaev ja majja on loodud veeühendus. Lisaks on olemas lokaalne kanalisatsioon.

Maja eest küsitakse 199 000 eurot.

Hetkel on peamajas kaks tuba. Teisele korrusele on võimalik välja ehitada veel kaks magamistuba, osaliselt on nende ehitusega juba alustatud. Esimesel korrusel on avatud köök-elutuba, pesuruum koos WC-ga, magamistuba koos garderoobiga, esik ning sahver-tehnikaruum. Põrandaid katab naturaalne puit.

Köögis on olemas gaasipliit ja elektriahi. Samuti on võimalik toidu valmistamiseks kasutada puupliiti, mis on ühtlasi ka maja kütmiseks kasutatav.

Kinnistul asub ka kõrvalhoone, kuhu on samuti loodud elektriühendus ja vee-kanalisatsioonivalmidus. Kõrvalhoones on üks osa välja ehitatud garaaž-töötoaks, teine osa on puude jm hoiustamiseks. Kõrvalhoone suuruseks on 103,7 m2.

Maja asub suurel kinnistul – 1,6 hektarit. Suur osa maast on olnud ajalooliselt kasutusel põllumaana. Maja ümber on viljapuud ja -põõsad.

Maja interjööris on säilitatud maalähedust ja koha ajalugu. Säilitatud palkides on näha killukesi ajaloost – nii mürsu- kui ka kuuliauke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.