Teine võimalus kodus turvalisuse tagamiseks on juhtmeta liikumisandur, mis reageerib liikumisele ja lülitab nii sees kui väljas sisse valgustuse. Väikest liikumisandurit on lihtne paigutada erinevatesse tubadesse ning sellesse saab korraga ühendada kuni 10 valgusallikat, mis töötavad ühtselt. Lisaks võib liikumisanduri seada päeva- või öörežiimile ning määrata selle automaatselt välja lülituma 1 või 5 minuti pärast. “Anduri nutikeskusega ühendamine muudab selle juhtimise koos teiste nutitoodetega lihtsaks,” lisas Mikvere.
Kasulik tööriist koduse õhukvaliteedi kontrollimiseks
Suvel suureneb eriti linnades tolmu ja muude kõvade osakeste kontsentratsioon õhus. “Kahjulike osakeste, temperatuuri, niiskuse ja lendlevate orgaaniliste ühendite jälgimisega saab mõjutada koduse õhu kvaliteeti ja vältida näiteks hallituse ja kopituse teket,” ütles sisekujundaja. Sel juhul on õhukvaliteedi andur suureks abiks. See kontrollib õhukvaliteeti jälgides kahjulikke osakesi, temperatuuri, suhtelist niiskust ja kodustes tingimustes esinevaid lenduvaid orgaanilisi ühendeid, mis tekivad näiteks värvidest, toiduvalmistamisest või puhastus- ja majapidamistoodetest. Selle ühendamine nutikeskusega võimaldab IKEA Home smart rakenduses õhukvaliteeti jälgida.
“Andurid töötavad tavaliselt patareidega, seega saab neid kasutada ka korduvkasutatavate patareidega, mis kestavad kuni 1000 kasutuskorda. Üleminekuga korduvkasutatavatele patareidele ei säästa me vaid raha ja jäätmeid, vaid ka vähendame ka mõju keskkonnale,” soovitas Mikvere.
Tehnoloogiateadmised pole vajalikud
Sisekujundaja sõnul saab andureid kasutada ka eraldiseisvatena, kuid nende lisamine nutikeskusesse avab uusi viise nende juhtimiseks ja kohandamiseks. Näiteks soovides kodul eemalt silma peal hoida, võimaldab see kontrollida, kas uksed ja aknad on suletud, tuled kustutatud ning ega veekahjustusi ei esine. Nutikeskus on nutikodu süda, kuna see võimaldab nutitooted ühendada ja juhtida neid mobiilseadme kaudu rakenduses.
“Nutikeskus pakub ühendatud seadmete juhtimist mitme kanali kaudu – nutirakendus, kaugjuhtimispult, kiirnupud, häälkäsklused või liikumisandur. Selle paindlikkusega saab üksikuid tooteid, rühmi, terveid tube või kogu kodu hõlpsalt hallata. Halda seadmeid ühe nupuvajutusega, näiteks kustutades kõik tuled ja nutiseadmed hommikul enne lahkumist. Lisaks saad kodu turvalisuse tagamiseks luua puhkusel olles illusiooni tegevusest sinu elukohas ja tuled kaugelt sisse lülitada,” ütles Mikvere.