Samsungi uuenenud kodutehnika laseb veebikaameraga praadi jälgida ja seadistada tehnika elektrit säästma

Foto: Samsung

Möödunud nädalal näitas tehnoloogiaettevõte Samsung Saksamaal toimunud esimesel European Samsung Summit üritusel uuendusi koduseadmete valdkonnas. Tähelepanu keskpunktis oli täiustatud seadmete omavaheline ühilduvus, kodune ökosüsteem ning tutvustati uusi funktsioone, mille hulka kuulub ka näiteks seadmete võime ise oma voolutarbimist jälgida ning seda ka vähendada.

„Samsungi üheks oluliseks eesmärgiks on järjest rohkem luua sujuvat kasutajakogemust ja ökosüsteemi kõikide oma seadmete vahel, mis on ka ise tänu tehisintellektile väga targaks tehtud. Juba praegu on võimalik SmartThings rakenduse abil juhtida praktiliselt kõiki oma Samsungi koduseadmeid, olgu selleks külmkapp, nõudepesumasin, uksekell või õhksoojuspump,“ selgitas Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar.

„Kuna Samsungi seadmed suhtlevad vajadusel ka omavahel, siis saab neid vastavalt oma vajadustele programmeerida. Näiteks saab teha nii, et SmartThings rakendus saab telefoni GPSi järgi aru, kui sa oled kodu lähedale jõudmas ning selle peale hakkab automaatselt toatemperatuuri tõstma, paneb tuled põlema jne,“ lisas Pennar.

European Samsung Summit näitas aga veelgi uusi ja põnevaid lahendusi, kuidas kodust ökosüsteemi veelgi mugavamalt kasutada.

Funktsioon SmartThings Energy paneb näiteks toodete tõhususe osas lati veelgi kõrgemale pulgale. Nimelt võimaldavad Samsungi uusimad kodumasinad säästa nii energiat kui ka raha. SmartThings Energy tuvastab automaatselt kui palju voolu Samsungi seadmed tarbivad ning käivitades tehisintellektil põhineva energiarežiimi saab voolutarbimist vähendada näiteks külmikute puhul kuni 15% ja pesumasinate puhul lausa kuni 70%.

Väiksem elektrikulu säästab nii rahakotti kui keskkonda. Viimase nimel on Samsungi pesumasinatele lisandunud nüüd ka Less Microfiber Cycle pesutsükkel, mis vähendab mikroplasti teket pesemisel kuni 54%.

Muude uuenduste kõrval on nüüd näiteks Samsungi Bespoke ahjude uusimatele mudelitele lisandunud ka ahju sees olev veebikaamera, mille abil saab mugavalt vaadata, kui küps on ahjus valmiv roog.

Kõikide esitletud uuenduste kohta saab täpsemalt lugeda Samsungi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.