Eesti Loomaarstide Ühing jätkab Eesti Loomaarstide Kojana

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

10. veebruaril Tartus kogunenud Eesti Loomaarstide Ühingu erakorraline üldkogu kiitis heaks põhikirja muudatused. Lisaks nime muutmisele võeti vastu otsus lisada erialaühingu juhtimisse nõukogu ning lisandus mitmeid põhikirjalisi tegevusi tänapäeva ühiskonnas olulistes valdkondades nagu jätkusuutliku arengu toetamine seotult inimese, keskkonna ja looma tervisega.

Mullu ühinesid loomaarstide esindusorganisatsioonid Eesti Loomaarstide Ühing (ELÜ) ühise katuse alla, seega sai kõiki tegevusluba omavaid veterinaararste ja loomaarstiharidusega Eesti kodanikke ühendavaks erialaorganisatsiooniks ELÜ.

Ühise organisatsiooni jaoks oli vajadus juba ammu, ütleb loomaarst Priit Koppel, kes ELÜ juhatuses on olnud 22 aastat, neist 15 aastat tegutsenud ELÜ presidendina. “Meid, loomaarste, on liiga vähe selleks, et kaht organisatsiooni üleval pidada. Nüüd, peale ühinemist, saame teenida paremini ühiskonna vajadusi, olla paremad partnerid riigile, üheskoos kujundada kaalukaid otsuseid ja meie hääl kõlab kaugemale.”

Tartus toimunud 10.02.24 üldkoosolekul otsustasid loomaarstid muuta organisatsiooni nime Eesti Loomaarstide Kojaks ning vastu võtta uuendatud põhikiri. Uus nimi  ja põhikirjalised muutused aitavad paremini väljendada organisatsiooni eesmärke ja tegevusi ning tagavad jätkusuutliku toimimise.

ELÜ president Madis Leivits sõnab, et kuigi tegemist ei ole juriidilises mõistes kojaga, on veterinaaria eriala, kus valdkonna pädevus ja areng on ennekõike ja ainult loomaarstkonna käes. “Seega on loogiline, et me liigume suunaga iseregulatsiooni poole, mis tagab kvaliteetse ja ajakohase veterinaaria ühiskonnale,” sõnab ta.

“Veterinaaria ei ole ainult loomade ravimine, vaid on oluline sammas toiduohutuse ja julgeoleku tagamisel ning seeläbi ka inimtervise ja heaolu igapäevaseks toimimiseks hädavajalik,” lisab Leivits.

Eesti Loomaarstide Koja eesmärkideks on Eesti loomaarstide ühendamine, liikmete huvide kaitsmine, veterinaarvaldkonna ja loomaarsti-eetika väärtustamine ning veterinaaria eriala edendamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.