Dr Becker ütleb, et kui tema ravib seedetrakti häirega koera, siis proovib ta alati hakkama saada ilma ravimiteta. Erand võib olla nt giardiaas, mis ei ole allunud looduslikele alternatiividele. Beckeri kogemusel on paljude seedetrakti häirete juurpõhjuseks just antibiootikumide ja kortikosteroidide (nagu prednisoloon) liigne kasutamine. Nende kasutamine peaks olema limiteeritud olukordadele, millele ei ole efektiivset ohutumat alternatiivi. Lisaks ütleb ta, et hullemaks teeb olukorra ka see, et patsient jäetakse nende rohtude peale nädalateks, kuudeks või isegi aastateks. See tähendab, et pikaaegsed kõrvaltoimed on sisuliselt paratamatud.
Soovitused
Dr Karen Shaw Becker proovib reeglina hoiduda töödeldud lemmikloomatoitudest, sealhulgas ka eliminatsioonidieetidest. Seevastu proovib ta lemmikule anda põletikuvastast toitu, mis sisaldab värskeid, orgaanilisi ja kindlasti GMO-vabasid toite. Iga dieet tuleks tema arvates teha spetsiaalselt konkreetse looma seedetrakti häireid ja sümptomeid arvesse võttes.
Becker ütleb, et tänase päevani ei ole mitte ühtegi inimtoidu kvaliteediga toorainest valmistatud “veterinaardieettoitu”. Need kõik sisaldavad halva kvaliteediga töödeldud “sööda tasemel” jääke koos sünteetiliste toitainetega, et kompenseerida toitainete vähenemist, mis toimub ulatusliku tootmisprotsessi käigus.
Aeg-ajalt võivad koerad ikka põrandat limpsida, seega iga põranda limpsimine ei tähenda kohe, et koeral on seedetrakti häired. Pigem peaks lihtsalt jälgima millal muutub limpsimine järjepidevaks. Lisaks tasub olla tähelepanelik siis, kui koer ei limpsi enam ainult põrandat, vaid sellele lisandub näiteks vaip ja diivan ja sisuliselt ükskõik milline pind.
Minu koer Faddy oli samuti see, kes kunagi aeg-ajalt põrandat limpsis, aga meie saime selle kergelt lahendatud kõhu heaolu toidulisandiga. Siiani panen seda aeg-ajalt talle toidu sisse ning mõnikord isegi näen, et ta ei lähe enne oma toitu sööma, kui see toidulisand on kenasti ta toidu sisse segatud. Olen aastatega õppinud oma koeri usaldama ning looduslikke toitaineid olen ma alati nõus neile andma, kui nad tunnevad, et neil on seda vaja.
Tihtipeale valivad inimesed seedehäiretega lemmikule toidu, millel on peal märge “Sensitive“. Kuigi see võib paljude lemmikute puhul ka toimida, siis alati tasub arvestada, et iga lemmik on erinev. Lootes, et “Sensitive” märkega toit pakub lahenduse on lihtsalt veidi naiivne. Nimelt võib selles toidus olla miskit, mis just sinu lemmikule ei pruugi sobida. See aga ei tähenda, et ükski sama brändi toit ei sobi.