Rakvere linn võttis loomade varjupaigalt ruumid ära, andes väljakolimiseks kaks päeva

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Esimese mai seisuga pole Varjupaikade MTÜ Virumaa esindusel enam ruume. 10 aastat teenust pakkunud varjupaik pidi kahe päevaga ruumid vabastama.

“Rakvere Linnavalitsus lükkas meie pakkumuse riigihankes nende eelarve võimalusi ületavana tagasi ja palus kahe päeva jooksul vabastada varjupaiga ruumid loomadest ja varast. Olime seal pea 10 aastat teenust pakkunud ja see oli paras väljakutse, aga eile õhtuks said kõik ruumid tühjaks. Kuhu peaksid elanikud alates tänasest hulkuvate loomadega seoses pöörduma, ei osanud linnavalitsuse esindaja öelda,” kirjutab MTÜ oma blogis.

Varjupaikade MTÜ ja Rakvere linna vaheline riigihankeleping avaliku teenuse pakkumiseks, mis puudutab hulkuvaid loomi ja varjupaiga territooriumi kasutamist, lõppes tegelikult juba 31.12.19. “Enne seda kuulutas linn välja riigihanke, millel olime ainsad osalejad ja linn pidas meie soovitud summat liiga kõrgeks, kuid leidis, et meie pakutud variant teha ühishange koos teiste omavalitsustega nagu Viljandimaal või Võrumaal, on hea mõte ja nad palusid meilt lepingu pikendamist kehtivatel tingimustel 30. märtsini,” selgitab MTÜ.

Kahjuks ei jõudnud Rakvere linn teiste omavalitsustega koosmeelele, palus varjupaigalt veel kuuks ajaks lepingupikendust ja kuulutas 16. aprillil välja uuesti riigihanke ainult Rakvere linnas koduloomade varjupaigateenuse osutaja leidmiseks, pakkumuste esitamise tähtajaga 22. aprill. Varjupaikade MTÜ esitas oma pakkumuse, kuid see lükati tagasi kui jätkuvalt liiga kõrge.

“Maksumuse osas läbirääkimisi ei pidanud me mõttekaks, kuna me olime pakkumuse esitanud pidades silmas kõiki teenuseid ja töid, mida riigihankes pakkujalt nõuti. 28. aprillil saime teate, et ülehomseks tuleb varjupaiga ruumid vabastada,” seisab blogis.

Riigihankel pakkumust tehes peab varjupaik arvesse võtma, et neile kohanduvad kõik seadused samamoodi nagu ettevõtetele. “Peame lähtuma oma tööde ja teenuse osutamisega seonduvate toimingute tegemisel loomakaitseseadusest, loomatauditõrje seadusest, kehtivatest koerte ja kasside pidamise eeskirjadest ning teistest kehtivatest normatiivaktidest. Peame täitma kõiki teenuse osutamisega kaasnevaid seaduseid ning muudest õigusaktidest tulenevaid kohustusi, sealhulgas töölepingu-, tööohutuse- ja töötervishoiuseadus,” kirjutatakse blogis.

Kahjuks tuli koondada kõik Virumaa varjupaiga töötajad. “Loodame südamest, et linn teeb neile ettepaneku oma töötajatena jätkata. Suur-suur aitäh teile kõige eest!” tänab MTÜ oma inimesi.

Kes, kus ja millises vormis alates tänasest Rakvere linnas varjupaigateenust pakub, linna esindaja täpsustada ei soovinud. “Hetkel on ka teised omavalitsused piirkonnas varjupaigata, kuna Rakvere linn meile teadaolevalt edaspidi teiste omavalitsuste loomi ei majuta. Kuna momendil paremat pakkuda ei ole, siis palume hulkuvate loomadega seotud küsimustes pöörduda Rakvere linna üldkontaktidel,” soovitab MTÜ.

Rakveres olnud loomad otsivad nüüd uusi kodusid MTÜ teistes varjupaikades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.