Neljapäeval algab Eesti Näituste messikeskuses Tallinna ehitus- ja sisustusmess 2021

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Eesti ettevõtete kõrval osalevad messil rahvusvahelised eksponendid Leedust, Hispaaniast, Saksamaalt, Poolast, Lätist ja Soomest, kelle väljapanek annab läbilõike ehitus- ja sisustustoodete turul pakutavast.  

Tegemist on esimese messiga, mis toimub Tallinnas, Eesti suurimas messikeskuses peale koroonapandeemia algust. Messi üheks tunnuslauseks on „Kauaoodatud kohtumised!“ Ligi 130 ettevõtet saavad peale pikka pandeemiast tingitud pausi võimaluse  vahetuks kohtumiseks ehitus- ja sisustusala asjatundjate ja -huvilistega, et tutvustada valdkonna kaasaegsemaid  materjale, nutikamaid  lahendusi ja tulevikutrende. Kogu messi vältel toimuvatel seminaridel ja töötubades jagavad Eesti parimad ehituse asjatundjad uudisteavet ning praktilisi kogemusi.

Laupäevani kestev mess pakub avastamisrõõmu kõigile, kes otsivad inspiratsiooni kodu kaunistamiseks või soovivad leida uusi lahendusi ehitustöödeks. Messi ehitusvaldkonna projektijuht Epp Sultsmanni sõnul ei ole mess suunatud ainult lõpptarbijale, vaid on heade ideede allikaks ka eriala spetsialistile. Ekspertidel on võimalus lisateadmisi ammutada sisukatest seminariettekannetest ning luua sidemeid uute koostööpartneritega. „Ehituse ja sisustuse teemade kokku toomine aitab  lähendada omavahel ehitus- ja sisustusalal tegutsevaid ettevõtteid, soodustades infovahetust ja koostööd ning  annab  külastajatele võimaluse terviklikumaks lähenemiseks, aidates neil projekte põhjalikumalt läbi mõelda ja sujuvamalt ellu viia,“ lisas Sultsmann.

Messil töötab ka tasuta nõuandla, kus saab küsida nõu professionaalselt sisekujundajalt, aiakujundajalt ning kardinadisainerilt. Messi sisustusvaldkonna projektijuht Rano Normatova sõnul tundub enamasti  kõigile, et oma kodu või aia kujundamisega saab igaüks ise hakkama. „Töö käigus tekivad aga sageli murekohad, mida kogenud ekspert ennetada oskab,“ selgitas Normatova . Nõuandlas on hea võimalus oma küsimustele individuaalse konsultatsiooni käigus vastused saada ning mõnusas õhkkonnas uusi teadmisi ammutada. 

Tallinna ehitus- ja sisustusmessi kõrvalhallis toimub samaaegselt kodumaist disainkaupa pakkuv Disainilaat ning pikaaegse traditsiooniga Antiigimess. 

Messil osalemiseks tuleb esitada koroonatõend. Kõigile neile, kel vastavat tõendit ei ole, pakutakse tasulist kiirtestimise võimalust kohapeal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.