Nädalavahetusel nõudsid tulekahjud Tallinnas ja Türil kahe inimese elu, suitsuandureid ei leitud

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Nädalavahetusel põlesid korterid nii Tallinnas kui Türil, põlengutes hukkusid mees ja naine. Korteritest töökorras suitsuandureid ei leitud.

Eile hommikul puhkes Türi linnas Tallinna maanteel tulekahju, milles hukkus naisterahvas.

11. veebruaril kell 06.41 sai häirekeskus teate Türil Tallinna maanteel kahekordses puidust kortermajas puhkenud tulekahjust. Esimesena jõudsid kohale Türi päästjad kell 06.45, mil põles teise korruse korter. Tulekahju arenes kiiresti, tuli levis katuse alla ja maja süttis lausleegiga. Majast väljunud inimeste sõnul võis põlevasse korterisse sisse jääda inimene. Korterisse sisenenud suitsusukelduslüli leidiski hukkunud naisterahva. Kiirabi viis haiglasse ühe kannatanu vingumürgituse kahtlusega.

Tulekahju lokaliseeriti kella 09.06-ks, hetkel toimub hoone konstruktsioonide avamine ja kustutamine. Lisaks Türi päästjatele on kohal ka Paide, Järvakandi ja Vändra päästemeeskonnad, Pärnu redelauto, välijuht ning Oisu ja Väätsa vabatahtlikud päästjad.

Päästetööde juhi sõnul korterisse sisenenud päästjad suitsuanduri heli ei kuulnud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

11. veebruaril kell 6:40 sai Häirekeskus teate, et tallinlasest helistaja magamistoas on tunda kärsahaisu. Sündmusele reageeris koheselt Lilleküla päästekomando meeskond.

Päästjate kohale jõudes selgus, et neljakorruselise maja trepikojas oli tunda kerget kärsahaisu, mille järgselt alustasid päästjad otsima tulekollet.

Selgus, et suitsu tuli ventilatsioonišahtist pööningule. Edasiste otsingute käigus tekitas päästjates huvi teise korruse korteri aknad, mis olid seest tumedamaks värvunud.

Peale seda kui selgus, et keegi ust ei ava tuli päästjatel endal uks avada ja kell 7:37 tuvastati, et korteris põles diivan, millelt leiti hukkunu.

Kell 7:40 lokaliseeris Lilleküla päästemeeskond tulekolde ning ruumid tuulutati ülerõhuventilaatori abil.

Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur.

Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur. Aegunud või rikkis andur tuleb välja vahetada.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud 6 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.