Tartu linnas päästeti põlevast korterist kaks inimest

Foto: Päästeamet

Täna õhtul kell 19:57 sai häirekeskus teate tulekahjust Tartu linnas Aleksandri tänaval asuvas korterelamus. Päästetööde käigus selgus, et tegemist on toidukõrbemisega ja suitsuga täitunud korterist tõid päästjad välja kaks inimest.

11.03.2024 kell 19:57 teavitati Häirekeskusele, et neljakorruselise korterelamu esimesel korrusel asuva korteri ukse vahelt tuleb suitsu ja korteris töötab suitsuandur. Kolme minutiga kohale jõudnud Tartu komando päästemeeskond teostas suitsusukeldumist ja korterist õnnestus päästa kaks seal viibinud inimest. Suitsuga täitunud korteris avastasid päästjad toidukõrbemisest tekkinud tulekahju, mida said päästjad kiiresti kustutatud ning tuulutasid ruume.

Tänu naabrite valvsusele ja korteris olevale töökorras suitsuandurile lõppes see tulekahju õnnelikult, kuid paraku ei lõpe kõik sündmused nii hästi.

Selle aasta jooksul on tules juba hukkunud 18 inimest. Päästeamet tuletab meelde, et töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur annab võimaluse õigeaegselt avastada tulekahju ja päästa inimeste elud ning vara.

On õige aeg kontrollida oma suitsuanduri toimepidevust!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.