Tules on kõigest kahe kuuga hukkunud rohkem inimesi kui päästeamet tänavu terve aasta sihttasemeks seadnud oli

Foto: Shutterstock

Päästeamet seadis 2021. aastal oma strateegias tulesurmade sihttasemeks alla 16 tulesurma aastal 2024. Kahjuks on tuli sel aastal veidi enam kui kahe kuuga nõudnud juba 18 inimelu. Veebruar oli selles arvestus lausa viimase 14 kuu kõige traagilisem.

„Peamiseks tulekahjude põhjuseks on endiselt elektri- ja küttesüsteemid. Ühtpidi tuleks siinjuures kindlasti jälgida, kas elektriseadmed töötavad korrektselt ja küttesüsteemid on hooldatud, kuid samas tuleks üle vaadata, ega teie suitsuandur pole aegunud,“ selgitas G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala.

Päästeameti viimase tuleohutusalase uuringu kohaselt on vähenenud perede osakaal kel on kodus suitsuandur 87 protsendile. Kui siia juurde lisada inimeste arv, kelle kodus on aegunud või lihtsalt rikkis andur, siis on igasuguse kaitseta sadu tuhandeid eestlasi.

Ka möödunud nädalavahetusel Hiiumaal tulekahjus hukkunud naisel oli küll laes suitsuandur olemas, kuid päästjad tuvastasid, et anduri patarei oli paigaldatud valesti ja andur ei rakendunud.

Samas päästis töötav andur möödunud nädalalõpul kahel juhul inimeste elud, kui Harjumaa korterites unustati toit pliidile ja jäädi magama. Mõlemal juhul oli patrulli saabudes korter suitsu täis ning seal viibinud inimesed ärkasid turvatöötaja saabumise peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.