Öised sissemurdmised sagenevad üle Eesti

Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal toimus tavapärasest rohkem sissemurdmisi nii Tallinnas, Jõhvis kui ka Lääne-Virumaal. Suurimad kannatajad olid äripindade omanikud, kuid võõrad käisid sees ka ühes eramus.

Tallinnas edastus G4Si juhtimiskeskusesse sissetungihäire ühest autopesulast. Kohale läinud patrull tuvastas, et sisenetud oli pesula tehnilisse ruumi ning püütud avada seal sees oleva kassaaparaadi sisemist luuki, kuid kassani ei jõutud ja midagi varastatud ei olnud.

Jõhvis käidi öösel sees ka ühel büroopinnal. Sündmuspaigale saabunud G4Si turvatöötaja tuvastas, et esimesel korrusel asuva kontori aken oli lõhutud. Kontoris sees käinud võõras isik paiskas seal olevad asjad segamini ning põgenes.

“Need näited kinnitavad, et toimiv valvesüsteem jätab sissetungijale tegutsemiseks väga vähe aega ning võib seega päästa ka vargusest,” selgitab G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Üks suurem vargus leidis aset Tallinna kesklinna äripinnal, kus lõhuti sisenemiseks telliskiviga aken. Vargad sisenesid läbi katkise akna, tegid lahti kaupluse vitriinid, kapid ja lauad ning haarasid vaid mõne minuti jooksul kaasa tuhandete eurode väärtuses prille ja prilliraame.

Sissemurdjad ei jätnud möödunud nädalal puutumata ka eramuid. G4Si juhtimiskeskusesse jõudis möödunud nädalal vastu keskööd sissetungihäire ühest Lääne-Virumaa eramust, kuhu sisenemiseks murti kangiga lahti lastetoa aken. Sündmuskohale kutsutud kriminalistid tuvastasid jälgede põhjal, et lisaks lastetoale, kus hoiti muuhulgas ka väärtuslikke esemeid, käidi sees ka teistes tubades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.