Sisuturundus

Kas kvaliteetse mööbli pealt on võimalik raha kokku hoida?

Kodu sisustades satume sageli kokku probleemiga, kus mugavus ja modernsus tähendab kallist hinda. Soovime, et mööbel oleks kvaliteetne ning peaks vastu aastaid, küll aga ei pruugi meil olla piisavalt rahalisi vahendeid, et seda endale lubada. Kuidas siis on – kas kvaliteetse mööbli pealt on võimalik raha kokku hoida?

Vali veebipood

Tänapäeval on veebipoed üle füüsiliste poodide võimsust võtnud ning aina enam kasutatakse internetti, et sooritada oste. Sellegipoolest eelistavad paljud seda, et nad saaksid enne ostu sooritamist näha toodet ka oma silmaga, et saada reaalne arvamus ja hinnang. Seepärast on kaval nipp külastada poode, leida endale sobiv toode ning hiljem otsida sama toode internetist. Seda just seetõttu, kuna seal toimuvad veebipoodides sageli erinevad sooduskampaaniad ja pakkumised, millega on võimalik isegi kvaliteetse mööbli pealt säästa suurelt.

Võrdle pakkumisi

Enne kui ostuotsuse langetad tasub võrrelda pakkumisi erinevate poodide vahel. Pea meeles, et soodne hind ei tähenda alati seda, et tegu on ebakvaliteetse mööbli või sisustusega. Olulisem on siiski selle kvaliteet ja vastupidavus – hind seda ei määra. Seepärast veendu, et oled leidnud endale välja valitud mööbli jaoks sobiva pakkuja, kes pakub seda hinda piisavalt soodsalt, et saaksid selle enda eelarvesse mahutada.

Eelista praktilist mööblit

Valides oma koju sobivaid sisustuselemente tasub eelistada mööblit, mis on praktiline. Nii saad raha kokku hoida ning osta kaks ühes kvaliteetne mööbliese. Näiteks soetades kvaliteetse diivanvoodi ei pea Sa eraldi voodi ostmise peale isegi mõtlema ning tuleb isegi soodsam, kui osta voodi ja diivan eraldi. Või näiteks kui otsid oma televiisorile alust, tasub mõelda ka sellele, et sellel oleksid sahtlid või muud detailid, kus hiljem väiksemaid asju hoiustada. Kui oled otsimas sobivat, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoest.

Osta kasutatud mööbel

Taaskasutus on moes! Kasutatud mööbel ei tähenda, et see ei ole enam kvaliteetne. Ka kasutatud asju on võimalik heaperemehelikult käistleda ilma, et selle kvaliteet oluliselt langeks. Seepärast hoia silm peal ka taaskasutuskeskustel ning muudel poodidel, kus pakutakse kasutatud mööblit. Kindlasti on võimalik ka internetist leida pakkujaid või äkki on Sinu enda pere, sõprade või tuttavate seas keegi, kes soovib seisma jäänud mööblist vabaneda ning on suurima hea meelega nõus seda andma Sulle.

Osta allahindluste ajal

Mööbli soetamiseks on alati mõistlik minna ostlema siis, kui poodides on allahindluste periood. Sageli on selleks kvartali lõpud ehk siis kevade, suve, sügise ja talve hooaegade lõpud. Sageli alustatakse allahindlusi väikselt – 30% kuni 70%-ni välja. Seepärast ole tähelepanelik, kuid ära eelda, et valik on siis sama suur kui see algul oli. Kindlasti tasub hoolikalt jälgida ka tähtpäevi, kus kipuvad samuti poed tegema nii suuri kui ka väiksemaid allahindlusi, mis aitavad säästa suurelt. Kuigi võid tunda, et tahaks kohe kõik vajalikud esemed ära osta, aitab kannatuse varumine hoida palju raha kokku.

Mõtle läbi ka pisidetailid

Mööbli soetamisel on oluline läbi mõelda ka muud detailid, mis mõjutavad edaspidiseid kulusid. Näiteks soetades lampe tasub muretseda sinna LED lambid, mis on kordades elektrisäästlikumad kui tavapäraselt kasutatavad hõõglambid või muud lambitüübid. See aitab oluliselt säästa kommunaalarvetelt. Ka mööbli puhul tasub mõelda läbi funktsionaalsus – kas soetatav riidekapp on piisavalt suur, et mahutada sinna kogu pere riided? Kas esikukapp mahutab endasse kõik vajaliku või on selle kasutamine üldsegi kasutu? Kui suurte mõõtmetega peaks olema magamistoa- või elutoamööbel? Selline planeerimine aitab raha säästa, et saaksid osta korraliku ja kvaliteetse mööbli selle asemel, et kasutada suuremas koguses mööbliesemeid, mida tegelikult vajagi ei lähe.

Kasuta kliendikaarte või personaalseid pakkumisi

Enamus mööblipoodides on olemas kas füüsilised või virtuaalsed kliendikaardid, millega on võimalik punkte koguda või säästa teatud toodetelt. Näiteks pakuvad paljud veebipoed personaalseid pakkumisi, kus esimesel registreerimisel saadakse sooduskupong, mida ostlemisel kasutada. Lisaks tasub aeg-ajalt vaadata ka oma e-kirju, kuhu saadavad sageli erinevad tootepakkujad personaalseid sooduskoode, mida veebipoes ostude sooritamisel kasutada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.