Tervisliku töötamise tagab sobiv kontorimööbel ja õiged võtted. Kodukontori keskmeks on nii sobiv laud kui ka tool. Kuidas need aga valida?Fotod: Home4you / Shutterstock

Paljud töökohad võimaldavad kodus töötamist ja seetõttu on aina paslikum rääkida sellest, kuidas luua kodukontor, mis on praktiline ja ergonoomiline. Home4you aitab sul sisustada kodukontori ja leida selle jaoks vajalikud tarbed.

Ammuta inspiratsiooni ja sisusta kodukontor Home4you abil. Tutvu näpunäidetega ja soeta vajaminevad tooted mugavalt e-poest või kauplustest üle Eesti. Valikus on nii vaibad, diivanid, kontoritoolid kui ka palju muud.

Esimene samm: vali sobilik ruum

Kodukontori loomine algab ruumi valimisest. Tuba peab olema piisavalt suur, et sinna mahutada kontoritoolid, riiulid ja teised vajalikud mööbliesemed. Ei tasu unustada ka dekoratsioone ja muid sisustustooteid nagu vaibad, seinakaunistused ja aknakatted. 

Kui sul on võimalik valida kontoriks täiesti eraldiseisev ruum, on suurepärane. Kui seda võimalust ei ole, on oluline leida nurk, mis on rahulik ja privaatne, et saaksid keskenduda oma ülesannete täitmisele ja koosolekutel osalemisele. Sõltuvalt ruumi suurusest ja iseloomust saab hakata seda sisustama.

Kui tegemist on eraldiseisva ruumiga, on lisaks klassikalisele kontorimööblile populaarsed ka diivanid. Diivanid, mis on sobiva disaini ja suurusega, näiteks nagu nurgadiivan või väike kahekohaline sohva, on ideaalsed lisaistumiskohad, kus mõtetest puhata ja mida vabadel päevadel kasutada külaliste majutamiseks.

Kogu selleks vajalik mööbel, sealhulgas nurgadiivanid on leitavad ühest kohast – Home4you e-poest ja kauplustest. Ükskõik, milline on sinu unistuste kodukontor, usume, et meie abiga saad enda unistused ellu viia. 

Teine samm: investeeri ergonoomilistesse lahendustesse

Tervisliku töötamise tagab sobiv kontorimööbel ja õiged võtted. Kodukontori keskmeks on nii sobiv laud kui ka tool. Kuidas need aga valida?

Kontorilauda valides tuleb pöörata tähelepanu selle suurusele. Optimaalseteks mõõtudeks on vähemalt 60 cm lai, 45 cm sügav ja 65 cm kõrge laud. Selliste mõõtudega kontorilaud on piisavalt suur, et mahutaks töövahendid ja annaks sinu jalgadele ja kätele piisavalt vaba ruumi.

Kui sa ihkad aga kõige ergonoomilisemaid valikuid, siis vali reguleeritav laud. Home4you reguleeritav töölaud ERGO võimaldab töötada nii istudes kui ka püsti seistes. Kui sinu nutikell tuletab meelde, et aeg on sirutada ja püsti tõusta, saad lihtsa nupuvajutusega muuta laua kõrgemaks ja edasi töötada.

Liigselt istuv eluviis ei ole tervisele hea, kasuta ära nutikaid lahendusi ja investeeri enda tervisesse ka töötamise ajal.

Teiseks soovitame valida kontoritooli, mis on reguleeritav ja õiget kehaasendit toetav. Küsid, milline see on? Kui järgmised omadused on sinu poolt välja valitud kontoritoolil olemas, siis oled leidnud just selle õige.

  • Tooli kõrgus on reguleeritav.
  • Käetugede kõrgust saab muuta.
  • Seljatugi on muudetav.
  • Polster on õhku läbilaskev.
  • Viimaseks ning mitte üldsegi vähem tähtsaks on kaunis disain.

Sellistele tingimustele vastab enamik Home4you poodidest leitavaid töötoole. Vali vastavalt disaini- ja värvieelistustele vaid see õige mudel.

Kolmas samm: kujunda kontor

Kui tervisliku töökeskkonna jaoks sobiv tool ja laud on olemas, jääb üle vaid ruum sisustada ja mõelda muu vajaliku peale, mis võiks ühes kodukontoris olla.

Soeta riiul, kuhu asetada nii vajaminevad raamatud, dokumendid kui ka dekoratsioonid ja lilled, mis toovad ruumi õdusust. Ehk soovid oma lapselegi sisustada nurga, kus kodutöid teha? Meilt leiad ka lastele sobivad ja kasvu järgi reguleeritavad ROOKEE toolid ja erinevad kirjutuslauad. Ära unusta ka muud nagu lisaistekohti diivanite, tugitoolide või tumbade näol ja loomulikult sobivaid vaipasid ja aknakatteid. 

Viimaseks pea meeles, et sama oluline nagu on ergonoomiline mööbel, on ka valgus. Aseta kontorilaud akna lähedale, et saaksid kasutada nii palju loomulikku valgust kui võimalik ja vali endale sobiv valgustus, mis ei riku töötamisel silmi. 

Kodukontori sisustamisel sea alati esikohale mugavus ja oma tervis. Taga parimad lahendused Home4you abiga ning tööta ka kodus ergonoomilises keskkonnas. Home4you soovib sulle head sisustamist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.