Tallinnas valmis nutikas lao- ja büroohoone, kus teha äri, hoida autot või ladustada kaupa.

Ladu112 on nutikas hoone, mille ruumid sobivad väga erinevateks otstarveteks.Foto: Maris Tomba

 Ramm Ehituse OÜ jõudis lõpule oma nutikaima A-klassi arendusega – Ladu112. Täielikult digitaliseeritud ja energiasäästlik ning rohelises keskkonnas asuv hoone loob sünergia teie ettevõtmiste õnnestumiseks. Mugav büroopind, garaaž hobiauto talvekorteriks, miniladu e-poe toodete või kodus jalus oleva pudi-padi hoiustamiseks – valik on teie.

Miniladu, garaaž ja büroo

Logistiliselt hea asukoht, 24/7 juurdepääs ja videovalve, on vaid mõned märksõnad, mis Ladu112 uusarendust kirjeldavad. See kolmekorruseline laohoone asub Tallinna südalinnast vaid 12-minutilise autosõidu kaugusel, Tallinna piiril Männikul. Hoones on lisaks miniladudele esimesel korrusel garaažid ning kolmandal hea vaatega bürood. Majas on suur lift millega saab kaubaga korruste vahel mugavalt liikuda. Ideaalne asukoht eriti Nõmme ja Saku piirkonna elanike ja äride jaoks. 

Sarnaselt teistele Ramm Ehituse projektidele, kuulub ka see hoone A-klassi. Alates päikesepaneelidest kuni targa automaatikani võimaldab hoida küttearved minimaalsetena, samas sisekliima nõuetele järele andmata.

Laopinnad on 4.4-21 ruutmeetrit. Suureks plussiks on see, et esimese korruse ruumid on väga kõrgete lagedega (3.8 meetrit). Soovi korral saab garaažidesse paigaldada vahekorruse, kus mugavalt näiteks rehve hoiustada. Mõned minilaod on varustatud ka elektripistikutega, mis on nähtav ka kodulehel lao valikut tehes. “Osades ruumides on aknad, mis sobivad suurepäraselt talvitumiseks taimedele, mis ei vaja palju sooja ning lepivad vähese valgusega – näiteks oliivipuud,” lisab Michelson. 

Kuid mis teeb hoone eriliseks?

Miniladude kõik seinad ja laed on kivist ning see viib hoone turvalisuse täiesti uuele tasemele. “Väga paljud kasutavad vaheseintena võrku, plekki või muud lihtsamat lahendust,” märgib Ramm Ehituse arendusprojektide juht Erki Michelson. 

Kütmata ladudes ja konteinerites on näiteks mööbli ja riiete hoiustamine pea võimatu, kuna niiskus teeb kevadeks oma töö. Ladu112 minilaod sobivad aga erinevateks otstarveteks, kuna kõik laoruumid on ventileeritud ja köetavad. Michelson toob ka mõne näite:

  • Hobiauto või mootorratta talvekorter
  • Taimede hoiustamine
  • Väiksem töökoda
  • E-poe toodete ladustamine
  • Aiamööbel
  • Tekstiilist esemete hoiustamine, nt diivanid
  • Suuskade, jalgrataste jms hoiustamine

Kõik on äpist juhitav

Ruumi rentimine on väga lihtne. Valite kodulehel sobiva ruumi välja, tasute arve ning see ongi teie kasutuses. Boksi/büroosse pääsete läbi telefoniäpi ning samuti saab arvetega seonduvat seal mugavalt hallata. “Vajadusel saate distantsilt ka kellelegi teisele hoone juurdepääsu anda. Näiteks saab abikaasa minna laost midagi võtma,” räägib Michelson. “Kõik ruumid on 24/7 ligipääsuga.”

Mugav ja paindlik 

Renditavate pindade arv ei ole piiratud ning vastavalt vajadusele saab laopinda suurendada või vähendada. “Sõltuvalt sellest, kui palju on parasjagu kliente, käivet või kaupa, saab äpis mugavalt pinda juurde rentida. Sellist sünergiat enamik hoonetest ei leia,” sõnab Michelson.  

Ka bürooruumide osas on Ramm Ehitus väga paindlik. Näiteks on võimalik kaks ruumi kokku liita või luua kontorisse pisike köögiala. Soovi korral saab lisaks luua koosoleku- või puhkeruume. Bürooruumide juurde kuulub ka oma WC. Lähedal asuvad kergliiklusteed võimaldavad spordihuvilistel teha lõunaajal väike jooksuring või tulla tööle jalgrattaga.

Tutvuge miniladude ja hoone plaaniga täpsemalt siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.