Võid rahulikult hingata: nutikas ventilatsiooniseade hoolitseb õhukvaliteedi eest ise

Tänapäeva inimene veedab siseruumides päris palju aega ja seepärast on oluline, et kodu või kontori sisekliima oleks igati tasemel. Selleks, et õhukvaliteedil mugavalt silm peal hoida, tasub endale muretseda korralik ja tark ventilatsiooniseade.

Eesti ettevõte Airobot pakub selleks nutikat lahendust, mis kannab hoolt õhukvaliteedi, küttejuhtimise, õhuanalüüsi ja lähitulevikus ka radooni sisalduse mõõtmise eest.

Iseseisev seade

Airoboti ainulaadsus seisneb selles, et seade on isemõtlev: see kogub infot õhutemperatuuri, niiskuse ja CO2 sisalduse kohta ning teeb ise kõik sisekliima parandamiseks vajalikud muudatused, ilma, et inimene sellesse ise sekkuma peaks.

Näiteks, pane dušš jooksma ning mõnekümne sekundi jooksul tajub seade õhuniiskuse tõusu ja oskab kohe reageerida. Või kui ruumis viibib tavapärasest rohkem inimesi, kiireneb automaatselt õhuvahetus, et värsket õhku oleks piisavalt ning kõik end hästi tunneksid.

Iseseisvuse kõrval on väärt omaduseks ka energiasäästlikkus. Airoboti S-tüüpi seadme soojustagastus on 92,6 protsenti, mis on täielik maailma tipp. Kodust lahkudes töötab seade minimaalse energiakuluga ning aitab säästa küttekulude pealt.

Hinga terviseks

Seade on tähelepanelik ning hoolitseb temperatuuri ja niiskuse kõrval ka inimese tervise eest. “Mõte on selles, et sarnaselt pulsikellale jälgiks inimese tervist sensortehnoloogia abil ka ventilatsiooniseade,” räägib Airobot OÜ tehnoloogiajuht Gert Valdek. 

Näiteks vaevab paljusid inimesi tolmuallergia, mille tõttu on 2021. aasta seadmel õhuosakesi mõõtev andur, mis jälgib, et tolmu sisaldus õhus ei oleks liiga suur. Tervise huvides on plaanis lisada ka radooniandur, mis on mitmes Eesti piirkonnas hädavajalik, sest radoonirikas õhk suurendab kopsuvähi riski. 

Hea uni on aluseks heale tervisele ja üks tulevikuteema ongi see, kuidas võiks kliimaseade parandada unekvaliteeti. Eelis on Airobotil siin juba olemas: nimelt on tegemist vaikse seadmega, mille helitugevus jääb alla 40 dB. 

Airobot kui ventilatsiooniseadmete Apple või Tesla

Kõige selle taga on Eesti inimesed – 2013. aastal Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste koostöös valminud Airobot on ilmselt maailma nutikaim ventilatsioonisüsteem. Valdeku sõnul on eesmärgiks jõuda sama kaugele kui teiste valdkondade mainekamad liidrid. “Kui ütled nutitelefon, mõtled Apple, ütled elektriauto, mõtled Tesla, ütled pakirobot, mõtled Cleveron. Ka meie sobiksime siia ritta hästi: ütled ventilatsioon, mõtled Airobot!”

Laiem eesmärk on luua sarnaselt Apple’i tootesarjale üks süsteem, mis haldab nii ventilatsiooni, küttesüsteemi kui ka päikesepaneelidest toodetavat energiat. Nii saab kõiki seadmeid juhtida ühes keskkonnas ning inimesel on energiatarbimisest pidev ülevaade. 

Selleks, et head õhku jätkuks kodus või kontoris kõigile, on Airobot suurendamas tootmisvõimekust.

Tutvu tootevaliku ja rohkema infoga siin!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.