Bonava blogi

Kas sina oled hea naaber?

Heanaaberlikkus muudab igapäevaelu oma kodukohas positiivsemaks ja meeldivamaks nii sinu kui ka sinu naabrite jaoks.Foto: Bonava

Millal oli viimane kord, kui tervitasid trepikojas oma naabrit või hoidsid ust lahti, et maja poole jooksev naabrilaps ei peaks koolikoti põhjast võtmeid otsima hakkama? Kas teadsid, et heanaaberlikkus aitab muuta igapäevaelu oma kodukohas positiivsemaks ja meeldivamaks nii sinu kui ka sinu naabrite jaoks? 

Kes on hea naaber?

Tõenäoliselt ei ole neid inimesi väga palju, kes igapäevaselt mõtleksid selle peale, missugune on üks hea naaber. Küll aga kuuleme tihti oma tuttavatelt, töökaaslastelt või pereliikmetelt lugusid “halbadest naabritest”, kelle muusika on öösel liialt vali, kes trepikojas mühatades mööda kõnnib või laupäeva hommikul vara toimekalt seina puurib.

Bonava kolmanda õnneuuringu tulemused näitavad, et ka lühem vestlus või mõne sõna vahetamine naabriga mõjutab oluliselt meie õnnetunnet. Tugev sotsiaalne side pereliikmete ja lähedastega mängib inimeste üldises heaolus olulist rolli. Kiire elutempo tõttu ei ole meil alati aega, et pikemaid video- ja telefonikõnesid teha või igal nädalavahetusel vanavanematele külla minna — väikeseid vestlusi igapäevatoimetustest saab pidada ka naabritega, keda möödaminnes näeme iga nädal.

Bonava loodud Uus-Mustamäe naabruskond.Foto: Bonava

Kui õpime tundma inimesi, kes meie kõrval ja ümber elavad, mõistame oma naabreid paremini ja teame, et hoovialalt kostuvad rõõmsad kilked tekivad just seetõttu, et pereisa on pikalt tööreisilt tagasi ning mängib lastega. Heanaaberlikkus ja rahulolu kodukohaga tekib aja jooksul ning sellele aitab kaasa naabruskonnas elavate inimestega suhtlemine. Seda toetab ka õnneuuring, mille tulemustest selgus, et naabritega vestlemine, nende abistamine ja teineteise kaasamine ühistesse kogukonna tegevustesse mõjutab oluliselt meie õnnetunnet.

Naabrid ja naabruskonnad Bonava õnneuuringus

Elamuarendaja ja naabruskondade loojana on Bonava eesmärk kujundada hubaseid kodusid ja terviklikke naabruskondi, mis on jätkusuutlikud, aidates nii kaasa õnnelikuma ühiskonna loomisele.

2017. aastal alustatud “Õnneliku naabruskonna uuringu” eesmärgiks oli koduturgudel elavatelt inimestelt küsida, missugused tegurid neid oma kodus ja naabruskonnas õnnelikuks teevad ning mida nad väärtustavad. Õnneuuringutest saadud tulemusi arvesse võttes saame kodusid ja naabruskondi planeerides luua elukeskkondi, kus inimesed on õnnelikud ja rahulolevad.  

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.