LukuExperdi blogi

Vana jama, uues kuues: pissihäda võtab silme eest mustaks ja kui WC leiadki, siis oled uues hädas!

Tasuline käimla Tallinnas Balti jaama juures.Foto: Geenius.

Pissil käimine on inimõigus ja pole vahet, kas see hetk tabab sind Alutaguse seenemetsas või Tallinnas Balti jaamas. Kui looduses saad asja lihtsalt aetud, siis linnadžunglis võid sattuda lolli olukorda sellest hoolimata, et kohti, kus end kergendada, isegi on.

Alustame sellest, et ei ole ju ilus keset tänavat pükse alla lasta või kuskil tänavanurgas sirtsutada. Okei, kui veab saad sõbralikult baarmenilt või poodnikult loa nende juures asi tasuta ära ajada. Vedamine on seegi, kui leiad avaliku käimla, aga siis selgub nõme tõsiasi, et pissimine on inimõigus vaid sinu arvates – WC-de peremehed peavad loomulikke vajadusi pahatihti sellisteks, mille eest võiks raha küsida. 

Tegelikult tuleb avalike käimlate omanikke mõista. Klientidelt tasu küsides suudavad nad tagada puhta ning enam-vähem esteetilise WC. Sest olgem ausad – tasuta kempsud kipuvad olema sellised, kuhu ei taha isegi mahalaskmise hirmus sisse minna. 

Tasulise WC külastamine võib osutuda Kolgata teeks: leiad kempsu, ent kassiir, kes sulle pileti peab müüma, on lõunale läinud. Ja kui kassiiri asemel on mündiautomaat, siis võid kindel olla, et just sellel hetkel on su taskud tühjad. Kes siis tänapäeval sularaha – eriti münte – kaasas tassib!

Lahendus on tegelikult olemas, kuid miks seda Eesti avalikus ruumis nii kaua ootama peab?

Unusta need paganama mündid 

LukuEkspert on koostöös Nixoriga loonud kiire, turvalise ja kaasaegse kaardimakselahenduse. See koosneb Valina makseterminalist ja NixPayGo maksetarkvarast, mis on integreeritud Abloy elektrooniliste lukkudega. Kui haldad avalikku käimlat, mille kasutamise eest tahad raha küsida, siis käi ajaga kaasas ja ülejäänu on lihtne nagu metsapeatus. 

Valina kaardimakseterminali eeliseks on vandaali- ja ilmastikukindlus, mistõttu saab seda kasutada kohtades, kus ei pea kogu aeg silma peal hoidma. Lahendust on võimalik paigaldada iseseisvana või täienduseks juba olemasolevale mündilugejale. 

Maksetarkvara kohandamise abil on võimalik ühe kaardimakseterminali kaudu juhtida mitme luku tööd ja enam ei ole vaja igale uksele eraldi mündilugejat.  

LukuExperdi ja Nixori loodud lahendus ei piirdu loomulikult ainult WC-ustega. Kliendi soovidele vastavaks kohandades saab seda kasutada näiteks teenindajata spordisaalide pääslates, riietusruumide uste avamiseks, uisuväljakutel ja mujalgi.  

On tagumine aeg avalikud sissepääsud digiajastusse tuua. Võta ühendust LukuExperdiga ja lõpeta jalad ristis kannatava rahva piinad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.