G4S blogi

Miks on Nublu anduri puhul tähtis omada mitut kontaktisikut?

Kui Nublu suitsu- ja vingugaasiandur annab häiret, helistab G4S turvatöötaja esmalt anduri omanikule. Kui ta ei vasta, saadetakse muidugi olukorraga tutvuma patrullekipaaž, ent enne seda püütakse ühendust saada ka omaniku kontaktisikuga.

Kontaktisik on inimene, kellele G4S helistab siis, kui sa ise Nublu anduri häire järel vastu ei võta. Need inimesed pakub reeglina välja anduri omanik ise.

Too inimene võib jõuda sündmuspaika kontrollima kiiremini, kui näiteks ekipaaž. Eriti siis, kui tegu on mõne kauge kohaga.

Siiski suur hulk Nublu toredaid kasutajaid, kelle kontaktisikute nimekirjas on ainult üks inimene. 

Pidevale kättesaadavusele lootma jääda ei saa

Moodsate aegade tuules leidub harva hetki, kus meie mobiiltelefon taskus või käeulatuses poleks. Ühendust saab meiega ju võtta igal pool ning igal ajal.

Aga kui kontaktide nimekirjas on vaid anduri omanik või üks lisainimene ning nad ei saa vastata, ei olegi G4S’il mitte kellelegi rohkem helistada.

Arvatavasti ei ole tore, kui tegelikult on mure selles, et kodus on abikaasal toit kõrbema läinud ja niigi mures kaasa juurde tormavad kohale turvamehed tulekahju tuvastama. Või on vanaema pliidi ukse lahti teinud, et sinna puid lisada, kohale kihutavad aga vabatahtlikud päästjad.

Võib-olla on vanaema hea huumorisoonega ja seda lugu räägitakse veel aastaid, kuidas päästjad memmel ahju kütta aitasid, aga võib-olla ei ole see hoopiski nii lõbus ja vanainimene ehmatab. Lisaks põhjustab selline väljasõit ka lisaarve Nublu lepingu omanikule.

Just eelnimetatud põhjustel olekski väga hea, kui Nublu anduri kontaktide nimekirja lisatakse kokku vähemalt kolm inimest, kellega oleks ohu korral võimalik ühendust võtta.

Mida rohkem, seda ohutum!

Kontaktisikute järjekorra ehk selle, kellele kõige esimesena helistatakse, saab ise määrata siit! G4S soovitab esimeseks jätta inimese, kes Nublu asupaigas kõige rohkem viibib.

Kindlasti ei maksa ka arvata, et anduri omanikud absoluutselt igal ajal saad telefonile vastata saavad . Praktikas on Nublu lühikese eluea jooksul juba näiteid, kuidas ainukeseks kontaktiks antud inimene oli maal kartuleid võtmas, kaugel välismaal, sünnitamas ja mõnel korral isegi kahjuks ootamatult haiglasse sattunud.

Nublul on nüüd palju rahulikum olla, kui ta teab, et ohu korral saab ta kindlasti Sinu või mõne teise Sinu kontaktisikuga ühendust!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.