Millal mõelda valvesüsteemi paigaldamisele?

Mida varem valvesüsteem paigaldada, seda kindlamalt end tunned.Foto: Shutterstock.

Vargad armu ei anna – 77 000 eestlase koju on viimase 10 aasta jooksul sisse murtud ning igal aastal pannakse toime sadu vargusi ka alles ehitusjärgus olevatest majadest. Selleks, et nii emotsionaalsest kui rahalisest kahjust hoiduda, tuleb oma vara hoolikalt turvata. 

Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater sõnas, et varga saagiks satub kõik, mis on ripakil ja millele lihtsalt ligi pääseb. Enamasti pannakse vargused toime kohas, kus pealtnägijaid ei ole, puuduvad valvekaamerad ning tõenäosus süüteo toimepanijat tuvastada on väiksem.

Parem karta kui kahetseda

Mida paremini on objekt valvatud, seda väiksem on tõenäosus, et vargad sinna üldse jalga julgevad tõsta ning suurem on ka tõenäosus, et politsei nad kinni nabib. Aastaid Straff OÜ ehitusfirmas töötanud Kaur kinnitas, et valveta ei saa. “Valvesüsteemi paigaldamisele tuleb mõelda juba ehitamise käigus või tegelikult juba siis, kui esimesed materjalid ja tööriistad objektile tuuakse.” Ta lisas, et kuna ehitusmaterjalide hinnad on viimasel ajal ka tõusnud, peab olema eriti hoolas. 

Koduvalve oleks mõistlik paigaldada juba ehitusjärgus majale või vähemalt enne liistude paigaldust. G4Si Koduvalvega saad tunda end kindlalt, sest sellega kaasneb ka turvagarantii – kui turvafirma ei ole piisavalt kiire, et vargad kätte saada, hüvitatakse sulle garantii korras tekitatud kahju ilma omavastutuse, välistuste ja tülika ajakuluta. 

Teine võimalus on paigaldada objektile AIKO koduvalve, mille juhtmevabad tooted saab paigaldada igal ajal. Süsteem toimib telefonirakenduse kaudu – paari klikiga saad kodu valvestada ja kogu süsteemil silma peal hoida. Rakendus annab sulle kiirelt kõigist häiretest teada. 

Valvesüsteem hoiab sinu meelerahu.Foto: G4S

Valve hoiab ka sinu meelerahu

Turu-uuringute AS-i eelmise aasta septembris läbi viidud uuringust selgus, et rohkem kui pooled vastanutest peavad sissemurdmise ohvriks langedes materiaalsest kahjust suuremaks hoopis emotsionaalset. Sissemurdmise käigus saadud trauma jääb kimbutama isegi siis, kui varaline kahju hüvitatakse. Selliseid juhtumeid aitab ennetada ainult koduvalve paigaldamine. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.