If Kindlustuse blogi

Kuidas toimida, kui külaline tekitab sinu kodus ootamatult suure kahju? 

Kole lugu küll, kuid olles oma kodu Koguriskipaketiga kindlustanud, võid muretu olla - kaitse all on nii sisseehitatud mööbel kui tehnika.Foto: Shutterstock

Meie kodu on meie kindlus ja üks kalleimad varasid. See on paik, mis meie käe järgi seatud ning kuhu me lubame vaid oma kõige lähedasemaid ja sõpru. Neid inimesi, keda me usaldame ning kellega koos on meil hea olla. Mida hakata peale aga siis, kui sulle külla tulnud tuttaval juhtub sinu kodus õnnetus ning ta rikub sinu vara?

Kodukindlustus kaitseb

Selliste juhtumite puhul aitab hädast välja kodukindlustus. Oma kodu kindlustades tasuks valida parim võimalik kaitse. Seda pakub Koguriski pakett, millel on väga lai kaitsete valik. Sellesse paketti kuuluvad ka näiteks kolmandate isikute põhjustatud kahjud, mis on omavastutuseta.

Kujutagem ette olukorda, kus olete sõbrad külla kutsunud, kogunete köögilaua ümber ning veedate koos kokates mõnusalt aega. Äkki libiseb sõbral õhtusööki maitsestades soolaveski käest ning lööb köögitasapinnast tüki välja või pliidiplaadi lõhki. Kole lugu küll, kuid olles oma kodu Koguriskipaketiga kindlustanud, võid muretu olla – kaitse all on nii sisseehitatud mööbel kui tehnika, sh köögimööbel ja köögitehnika. 

Või siis juhtub hoogsa peo käigus pahandus – keegi riivab telerit, mis kukub vastu klaaslauda. Purunevad nii teler kui laud. Ka sel juhul ei pea muretsema, sest nii Klassik- kui Koguriskipaketis on kaitse all paljud ootamatud õnnetusjuhtumid, mis kodus tekkida võivad. 

“Iga juhtumi puhul on kõige olulisem eristada, kas õnnetus juhtus kogemata või on tahtlikult toime pandud teoga. Siin on lihtne reegel, kui vara on lõhutud tahtlikult, siis kindlustus ei rakendu. Õnnetuse korral tuleb aga esimesel võimalusel kindlustusse pöörduda ning kahjud saavad hüvitatud.” selgitab If Kindlustuse varakahjude grupijuht Veiko Sepp.

Kodukindlustuse kolmest paketist saad valida endale sobivaima, et pakkuda parimat kaitset oma kodule korteris, rendikinnisvarale või oma aiaga majale ning tunda end oma kindluses turvaliselt.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.