If Kindlustuse blogi

Mida kodukindlustusega kaitsta saab ja miks ei tohi unustada vastutuskindlustust?

Õnnetus ei hüüa tulles ning selle ohvriks võivad langeda ka meie armsad kodud. Sageli saavad selle käigus kannatada ka kodudes hoitavad asjad, mille kahjusummad võivad küündida tuhandete eurodeni. Selliste olukorda vältimiseks tuleb mõistagi appi kodukindlustus.

Kodukindlustus ei piirdu ainult korteri või maja kindlustamisega. “Lisaks kodule endale laieneb kindlustuskaitse enamikel juhtudel ka panipaikadele, rõdule ja terrassile, majade puhul ka samal krundil asuvatele väikehoonetele ja rajatistele,” tutvustab Ifi varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Ta lisab, et on soovituslik kodukindlustuse juurde sõlmida ka koduse vara kindlustus, et õnnetustes hävivate asjade väärtust korvata. Kortermajades elavatele inimestele soovitab Sepp aga vastutuskindlustust, sest enamik korterikahjustusi on seotud veeavariidega ning reeglina ulatuvad need väljapoole kindlustatud korterit. Vastutuskindlustuse olemasolul kaetakse ka naabritele põhjustatud kahjukulud. Sellised kulud võivad küündida kümnete tuhandete eurodeni.

If Kindlustus pakub oma klientidele näiteks nelja erinevat kodukindlustuse paketti. Valida saab koguriskipaketi, klassikpaketi ning põhi-ja minipaketi vahel. “Nende vahel valimine sõltub eelkõige kindlustatud hoonest ja selle kasutusotstarbest. Kõige laiema kaitse kodule annab koguriskipakett, kus kaitse all on lisaks enimlevinud õnnetusjuhtumitele (tulekahju, veeavarii, vargus, loodusõnnetus) ka näiteks ehitusvigadest ja vee sisse tungimisest hoonesse tekkinud kahjud ning kaitse all on ka nutiseadmed,” selgitas Sepp.

Klassikpakett on pisut väiksema kaitseulatusega, ent hõlmab endas kõike mida kodu kindlustamiseks vaja on. Põhipakett sobib kodu jaoks samuti hästi, ent on pisut kitsama kaitseulatusega. Viimasena on pakkumisel ka minipakett, mis kaitseb vaid tulekahjust ja tormist alguse saanud õnnetusjuhtumite eest. Seda soovitab Sepp eelkõige kõrvalhoonete kindlustamiseks.

Kõige sagedamini juhtuvad õnnetused kodutehnika ja nutiseadmetega, moodustades If Kindlustuse statistika andmetel lausa 34% kahjujuhtumitest. Sellele järgnevad veeavariidest ja leketest alguse saanud õnnetuses ning elektrihäiretega seotud õnnetusjuhtumid.

Kodu-, vara- ja vastutuskindlustuse hinda saad hõlpsalt arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.