Aiapidaja omast kogemusest: põua käes kõrbevat muru päästa üritades teevad inimesed sageli saatusliku vea

Foto: Shutterstock

Temperatuur üha kerkib ja kuigi rannahuvilised rõõmustavad, siis aiaomanikele valmistab praegune ilm parajat peavalu. Muru kipub kõrbema ja seda oskamatult päästa üritades läheb asi ainult hullemaks.

Maikuu kohta tavatult palavad ilmad rikuvad muuhulgas meie muruvaipa, mida inimesed igal moel päästa üritavad. Paraku tehakse head soovides saatuslik viga, mis muru lootusetult hukka ajab.

Selleks, et muru kastmisel asjast kasu asemel kahju ei sünniks, tuleb täpselt teada, kuidas toimetada. Nimelt ei tohiks kõrbevat muru mingil juhul päevasel ajal kasta: see ainult võimendab kõrbemisprotsessi.

Aiapidaja Raina on säärase hävingu omal nahal ära kogenud. “Kui muru kuuma päikese käes märjaks kasta on see murutaimedele hullem kui kastmata jätmine,” teab ta omadest kogemustest. Märjad murutaimed saavad korralikult päikesekahjustusi ja asja teeb mõnel juhul, nagu ka Raina loo puhul, korda ainult muru uuesti külvamine.

“Muru kõrbes laiguti täiesti ära. Peale pidime vedama uue mulla ja külvama uue seemne, vaid nii sai asja jälle korda,” räägib ta.

Muru kastmine on põuaperioodil väga õige mõte, aga seda tuleks teha kas varahommikul või hilja õhtul või paigaldada hoopis vihmutisüsteem, mis tegeleb muru kastmisega öösiti, kui pererahvas magab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.