Aed

Põua käes kõrbevat muru päästa üritades teevad aiapidajad sageli saatusliku vea

Kuumade ilmadega kastetakse muru varahommikul või hilja õhtul.Foto: Shutterstock

Temperatuur üha kerkib ja kuigi rannahuvilised rõõmustavad, siis aiaomanikele valmistab praegune ilm parajat peavalu. Muru kipub kõrbema ja seda oskamatult päästa üritades läheb asi ainult hullemaks.

Selleks, et muru kastmisel asjast kasu asemel kahju ei sünniks, tuleb täpselt teada, kuidas toimetada. Nimelt ei tohiks kõrbevat muru mingil juhul päevasel ajal kasta: see ainult võimendab kõrbemisprotsessi.

Aiapidaja Raina on säärase hävingu omal nahal ära kogenud. “Kui muru kuuma päikese käes märjaks kasta on see murutaimedele hullem kui kastmata jätmine,” teab ta omadest kogemustest. Märjad murutaimed saavad korralikult päikesekahjustusi ja asja teeb mõnel juhul, nagu ka Raina loo puhul, korda ainult muru uuesti külvamine.

“Muru kõrbes laiguti täiesti ära. Peale pidime vedama uue mulla ja külvama uue seemne, vaid nii sai asja jälle korda,” räägib ta.

Muru kastmine on põuaperioodil väga õige mõte, aga seda tuleks teha kas varahommikul või hilja õhtul või paigaldada hoopis vihmutisüsteem, mis tegeleb muru kastmisega öösiti, kui pererahvas magab.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.