Remont&ehitus

Maardu linna kortermajade korrastamiseks jagatakse 60 000 eurot

Foto: Shutterstock

Maardu linnavalitsus eraldas 60 000 eurot korrusmajade hoovide ja kortermajade energiatõhususe korrastamiseks.

Kõik Maardu korteriühistud saavad sellel aastal taotleda toetust kuni 30. juunini.

Toetust hoovide korrastamiseks saavad korteriühistud kasutada sõiduteede ja kõnniteede remondiks, sademeveeprobleemi lahendamiseks, haljasala ja puhkeala parendamiseks või rajamiseks ning mängu- või spordiväljakute ehitamiseks.

Samuti saab elumaja hoovi lisavälisvalgustuse või videovalve paigaldada, parkimisplatsi rajada või parandada ning aiad või piirded rajada. Linna abiga saavad korteriühistud paigaldada elamutes puuetega inimestele mõeldud panduseid ehk kaldteid ja käsipuid mis loovad neile mugavamat ja turvalisemat elukeskkonda.

Toetust antakse taotlejale kuni 50 protsendi ulatuses kavandatavate tegevuste maksumusest. Erandiks on avalikes huvides teostatavad heakorrastamistööd, millele on võimalik taotleda 100 protsenti toetust. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 3000 eurot kalendriaastas. Kavandatavad tööd peaksid olema lõpetatud iga kalendriaasta 1. detsembriks.  

Korterelamute rekonstrueerimise toetust saavad Maardu ühistud kasutada korterelamute katuse rekonstrueerimiseks, ehk katuse materjali vahetuseks, katuse kande konstruktsioonide (sarikad) vahetuseks ja katuse soojustamiseks ning fassaadide soojustamiseks ja renoveerimiseks. Toetus on mõeldud Maardu väikestele kortermajadele – kuni 20 korteriga korterelamutele ehitusaastaga kuni 1980.

Toetust antakse taotlejale kuni 30 protsendi ulatuses kavandatavate tegevuste maksumusest, kuid mitte rohkem kui 5000 eurot aastas. Arvestades avalikku huvi võib toetuse suurus olla erandkorras kuni 50 protsenti kavandatavate tegevuste maksumusest. Kavandatavad tööd peaksid olema lõpetatud iga kalendriaasta 31. detsembriks. 

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.