Sisustus

Eesti kõige ilusamas kodus näeb palju Eesti kunsti ja Soome disaini

Aasta kauneima kodu tiitli sai Soomest Eestisse tagasi kolinud paar.Fotod: Priit Grepp

Rubriiki toetab

Kodukirja 24-aastase ajalooga Aasta Kodu konkursi võitis tänavu muusikutest perekond Ülle ja Kait Kenner. Tegu on Soomest Eestisse penisonipõlve pidama naasnud paariga, kes rajas Pirita paarismajja minimalistlikus stiilis isikupärase kodu.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales kodukonkursil seekord varasemast rohkem 60+ eagruppi kuuluvaid kodukujundajaid.

„Nende kodud olid väga moekad, heledad ja minimalistlikud. Ilmelt sarnased Instagrami sisuloojate omadega, kes moodustasid omakorda noorima osalejate ringi,“ ütles Pajula.

Kennerite kodus tõi ta esile Soome disaini ja Eesti kunsti eksponeerimise. „Pere on kinkinud endale väärt disaini ka tähtpäevadeks,“ sõnas Pajula.

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina hinnangul on pererahvas lähtunud põhimõttest, et iga ruum ei pea olema küll ise nägu, aga igal ruumil peab olema iseloomu. Sestap on siin nii korduvaid materjale kui ka korduvaid värve, mida täiendavad omanäolised aktsendid.

Aasta kauneim aed.

„Kontrastide mäng on nii osav, et ei muutu üheski toas väsitavaks – valget ja musta värvitooni on kombineeritud sooja puiduga, tekstiile tasakaalustatud nahaga, klaasi metalliga. Tervik on saanud soe, hubane ja valgusküllane, nagu üks tore kodu olema peab,“ ütles Tsufarina.

Aasta kauneima aia preemia pälvisid Terje ja Rene Tamm Kesk-Eestist, Imaverest.

Kodukiri korraldas kodukonkurssi juba 24. korda. Seekordsel konkursil osales ligi 80 kodu ja aeda üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.