Tee ise

Fotod: köögiremondilt tohutu summa säästa soovinud naine näitab, mis asjast välja tuli

Mööbel pärast ülevärvimist.Foto: erakogu

Köök on üks ruumidest, mille remont kodus reeglina kõige kallimaks läheb. Seda eelkõige köögimööbli kõrge hinna tõttu. Aga kui vana mööbel ei meeldi, ei pea seda ju siiski tingimata välja vahetama.

Samale järeldusele jõudis ka Kristiina Loos. Ta tahtis uut kööki, aga ainult sel põhjusel, et vana mööbli juures ei meeldinud talle selle värv. “Kuna köök on päris suur, selgus, et kõige odavam uus lahendus maksaks 1500 eurot. Tekkis mõte uue ostmise asemel vana üle värvida,” räägib Kristiina. Kaotada polnud ju midagi – kui projekt oleks ebaõnnestunud, oleks pere ikkagi lihtsalt uue köögi soetanud nagu esialgu plaanis oli.

Töödeks kasutas Kristiina kruntimiseks ühe kihi Tikkurila Otexit ja siis kolm kinti Viva Color Furniture 30. “Eeltöödest valisin elamises koha, kus värvimine toimuma hakkab, ning katsin seal põranda kilega. Esimesena võtsime ülemise kappide rivi alla ja sealt eemaldasin kõik käepidemed, hinged, klaasid ja uksed,” räägib ta. Kõige parem oli värvida lühikese karvaga rulliga.

Need küljed, mis näha ei jää, jäid värvimata, et töid mitte liiga pikaks venitada. Tuli arvestada kuivamisaja ja sellega, et samal ajal, kui tööd käisid, oli vaja kööki kuidagimoodi ka kasutada.

Töö käib.

Kõige keerulisemaks etapiks oli Kristiina sõnul tööga alustamine. “Kuna varem polnud sellise asjaga kokku puutunud, tundus see värvimise mõte natuke hirmutav ja väga suur ettevõtmine, mida ta muidugi ka oli. Kuid kui algus sai tehtud, siis tuli minna lõpuni ja tekkis peale iga kapi lõpetamist aina suurem rahuolu. Aga kordan end, see on tõesti väga suur ettevõtmine ja väga palju aega nõudev töö, kuid on seda kõike väärt,” ütleb ta.

Valmis köök.

Tulemusega on paar väga rahul. “Ei oleks osanud oodata ka, et nii ilus ja nagu uus kõik lõpuks välja näeb. Kes ammu pole külas käinud, võib arvata, et tegu on uue köögiga. Lisaks hoidsin kokku tuhandeid eurosid, mis on ka väga suur pluss. Enda üle olen väga uhke, et sellise töö üldse ette võtsin ja sain hakkama ka!” ütleb Kristiina.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.