Nipp

Tüütud tegelased: nutikas nipp, kuidas äädikakärbestest lahti saada

Foto: erakogu

Niipea, kui suvi hakkab ühele poole saama ja koduköögis käib veel mooside-mahlade keetmine, on platsis tüütud äädikakärbsed. Nad ei ole ainult toidu-joogi peale maiad, neid on teinekord lausa igal pool, isegi külmkapis ja mõnes väga imelikus kohas, kus toitu polegi. Minul on nad praegu näiteks ühe koridoris oleva orhidee peal.

Äädikakärbeste tekkimise vastu mina rohtu ei tea, küll aga on võimalik nad kinni püüda omatehtud lõksuga ja sedamööda vähendada nende lendamist igal pool. Proovisin ühel herilaserohkel suvel isa soovitusel herilaselõksu samal põhimõttel ja nüüd olen samasugust tehnikat kasutanud ka äädikakärbeste vähendamiseks.

Selleks võta üks tühi plastpudel, mõõda see silma järgi kolmeks ja lõika ülemise kolmandiku pealt pooleks. Pudeli põhja pane tükeldatud õunu ja veiniäädikat, võid lisada veel moosi või õlut ehk midagi, mis on magusama lõhnaga. Niisama suhkrut võid ka panna. Nüüd aseta pudeli ots tagurpidi pudelile peale. Pudeliots ei tohi ulatuda põhja, muidu lõksu ei teki – kui oled õige kõrguse pealt selle lõiganud, siis ei ulatugi.

Äädikakärbsed hakkavad sinna lõksu ronima ja sealt enam välja ei tule. Nädalas korra või paar vaheta selle sisu õues, sest äädikakärbseid tekib sinna lõksu palju ja pilt ei näe kuigi esteetiline välja.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.