Bonava blogi

Anna oma magamistoale rohkem kasutusvõimalusi

Väikese korteri magamistuba võib lisaks põhiülesandele täita veel olulisi lisafunktsioone.Foto: Pexels.

Magamistuba sisustama asudes võib alguses jääda petlik mulje, et see ei kujuta endast midagi keerukat. Kuid väikese korteri magamistuba võib lisaks põhiülesandele täita veel lisafunktsioone. Olenevalt toa suurusest on üheks võimaluseks tekitada magamistuppa kontorinurk, mis väiksema korteri puhul muudab ka toa rohkem kasutatavaks.

Foto: Pexels.

Kombineeri kodukontor magamistoa mööbliga

Kodukontori nurk on muutunud igas kodus aktuaalseks teemaks. Elutuppa seda planeerida ei pruugi olla parim lahendus, kuna seal meeldib tervele perele aega veeta ning veebikoosolekute pidamine võib muutuda keeruliseks. Seetõttu on üheks lahenduseks seada minikontor sisse magamistoas, mis päevasel ajal on enamasti üsna kasutamata ruum.

Kontorilaua võib siduda näiteks juba olemasoleva peeglilaua või isegi voodi kõrval paikneva öökapiga. Kontoritarvete ja tööasjade kõrval tuleb lihtsalt ruumi jätta ka teise otstarbega asjadele ning meeles pidada, et kaameraga videokõnesid tehes ei jääks seljatagune vaade korrastamata voodile või kappi panemata riietele. 

Planeerides voodi kõrvale väiksema laua, saab laua all olevaid sahtleid kasutada samaaegselt öökapi sahtlitena. Sama kehtib valgustuse kohta – suunatav väike lauavalgusti sobib ideaalselt voodis raamatulugemiseks. Nii hoiab ka toas mitme erineva mööblieseme pealt ruumi kokku.

Planeerides voodi kõrvale väiksema laua, saab laua all olevaid sahtleid kasutada samaaegselt öökapi sahtlitena.Foto: Pexels.

Rõhuasetus õigele valgustusele

Suurt rõhku tasub magamistoa sisustamisel panna valgustitele. Mõnus hubane valgus on eriti oluline, kuid kui on soov tuba kasutada ka teiste tegevuste jaoks nagu pesu triikimine ja kuivatamine või töötamine, tuleb lisaks planeerida eredamaid valgusallikaid. Kõige lihtsam on koheselt arvestada erinevate valgusallikatega, sest hiljem nende juurde lisamine võib muutuda keeruliseks. Vajadusel saab kõige lihtsamalt juurde lisada põrandalampe, laualampe või öökapilampe ning timmerdatav laevalgusti annab juba ise parasjagu mänguruumi.

Kodukontori nurk on muutunud igas kodus aktuaalseks teemaks.Foto: Pexels.

Mööbli märksõnaks laiuse asemel kõrgus

Väiksema magamistoa puhul tasub arvestada, et mööbliesemed ei oleks juba oma disainilt „laiutavad“. Voodi, mida ääristab lai puidust alusraam või suured mahukad öökapid, ei pruugi olla parim valik väiksesse tuppa. Pigem toimivad öökappide asemel seinale kinnitatavad väiksed sahtlid või riiulid, millesse saab just kõige vajalikumad väiksed esemed paigutada. Seinale kinnituvad lambid jätavad rohkem ruumi öökappidele. Laeni ulatuv sisseehitatud kapp on samuti parem valik madalast ja laiast kapist. Kokkuvõttes olgu mööbli puhul märksõnaks pigem kõrgus kui laius.

Majapidamistoimetused mugavaks

Üsna tavaline on, et väiksemates korterites ei pruugi olla eraldi majapidamisruumi. Sellisel juhul kasutavad paljud magamistuba pesu triikimiseks ja rõdu puudumisel ka kuivatamiseks. Voodi asukohta planeerides mõtle hästi läbi ka sellised detailid nagu kuivatusresti asukoht, triikraua hoiustamise koht ning elektripistikute paigutus triikimise tarbeks.

Üheks heaks nipiks on kasvatada magamistoas toataimi.Foto: Pexels.

Õhku puhastavad toataimed 

Magamistoa õhu kvaliteet on äärmiselt oluline. Liiga kuiva õhuga korteri puhul on pesu kuivatamine magamistoas isegi hea mõte, kuna see toob juurde vajalikku niiskust ja pole vaja eraldi õhuniisutajat soetada. Kasutades küünlaid romantika loomiseks, veendu, et need oleksid naturaalsetest materjalidest. Üheks heaks nipiks on kasvatada magamistoas toataimi. Havisabad, tups-rohtlaliiliad, sõnajalad või kuld-nõelköied puhastavad õhku suurepäraselt ning on väga vähe valgust ja hoolt nõudvad taimed.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.