Bonava blogi

Miks tasub vanemas eas eelistada kodu uusarenduses?

Uusarendus pakub mugavat elu ka vanemas eas.Foto: Bonava.

Paljudes peredes on üsna tavaline, et kui lapsed kodust välja kolivad, jäävad vanemad elama suurde korterisse või majja, kuigi tegelikkuses ei vajata üldse nii palju ruumi. Suur elamispind tähendab ka suuremaid kulusid ja kohustusi, mistõttu tasub vanemas eas kaaluda elama asumist väiksemasse, kuid uuemasse koju.

Optimaalne suurus ja läbimõeldud ruumipaigutus

Uue kodu valikul on uusarendustel mitmeid eeliseid – tänapäevased ruumilahendused on funktsionaalsed ja hästi läbimõeldud. Seega ei tähenda väiksem ruutmeetrite arv järeleandmist mugavuses ega elukvaliteedis, vaid hoopis vastupidi. Lisaks on väiksem korter vanemaealistele igapäevaeluks mugavam kui suur, sest kõik on käe-jala juures.

Ruumilahendused on funktsionaalsed ja hästi läbimõeldud.Foto: Bonava.

Uus kodu toob madalamad kodukulud

Uutes elamutes on kaasaegsed ja energiatõhusad kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, mis loovad tervisliku sisekliima ja tagavad aastaringselt madalamad igakuised kulud. Aasta kokkuvõttes annab see piisavalt suure rahalise kokkuhoiu, mis pensionieas kindlasti vajalikuks võib osutuda.

Kõik me teame, et aegajalt tuleb ette võtta remonditööd, et vahetada välja amortiseerunud kommunikatsioonisüsteeme. Lisaks korteri remontimisele, tuleb mõelda ka maja korrashoiule, mis vanemates elamutes võib tähendada aastatepikkust tööde ahelat – ühest otsast lõpetad remondi, kui teisest otsast tuleb sellega juba otsast alata. Uusarenduses valminud korteris jäävad remondiga seotud kulutused pikemaks ajaks olemata ning saab rahulikult igapäevaelule keskenduda.

Terviklik elukeskkond igas vanuses elanikele

Elukoha valikul mängib suurt rolli loomulikult nii selle asukoht kui ümbritsev keskkond. Uusarendustes on mõeldud erinevate vanuserühmade vajadustele ja väärtushinnangutele, et ühtviisi mugav elukeskkond oleks loodud nii noortele peredele kui ka vanemaealistele.

Nii on uusarendustes rõhku pandud läbimõeldud hoovi- ja puhkealadele, kus värskes õhus mõnusalt aega veeta ning lapselastega saab mängima minna elamute juurde rajatud turvalistele mänguväljakutele. Vanemas eas hinnatakse rohkem ka kodulähedasi liikumisvõimalusi, kus oleks hea elukaaslase, sõbra või koeraga rahulikult jalutada.

Uusarendustes pannakse rõhku läbimõeldud hoovi- ja puhkealadele.Foto: Pexels.

Mugavam ligipääs ja liikumisvõimalused

Uusarenduste planeerimisel pööratakse rohkem tähelepanu ka ligipääsuteedele. Kui korter asub paneelmaja kõrgel korrusel, võib väljas käimine vanemaealistele osutuda murekohaks. Uutel elamutel on kaasaegsed liftid ning sissepääsude juures kaldteed, mis teevad igapäevase liikumise mugavaks ka liikumisprobleemidega inimestele. Sageli on ka parkimisvõimalused rajatud elamute alla, kust kodu ukseni jõudmine on samuti vaid lühikese liftisõidu kaugusel.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.