If Kindlustuse blogi

4 näpunäidet, et jaanipäev mööduks õnnetustevabalt!

Ära jäta kunagi jaanituld järelevalveta!Foto: Shutterstock

Jaanipäev koputab uksele. Et pikki pühi täiel rinnal nautida, tasub enne mõned teemad kindlasti läbi mõelda, et ennetada võimalikke ohtlikke olukordi ning et poleks vaja hiljem kurvastusega meenutada, et natuke planeerimist oleks mured ära hoidnud.

1. Kodust lahkudes sulge uksed ja aknad

Esimese asjana tasub majast lahkudes üle vaadata, kas kõik uksed ja aknad on suletud. Veendu, et kodust pikemaks ajaks lahkudes ei jääks uksed pikanäpumeestele valla.

2. Vaata, et õues poleks tuulega lendu minevaid asju

Teine aspekt, millega Eestimaa suves ja eriti jaanipäeval arvestada tuleb, on tuuline ilm. Nii vaata lisaks maja ustele ja akendele üle ka aias olev mööbel ja asjad, mis võivad tuulega lendu minna. Mööbel ja batuudid tasub kindlasti turvaliselt kinnitada ning aiatööriistad kuuri hoiule panna.

3. Ära jäta jaanituld järelevalveta

Jaanitraditsioonide lahutamatuks osaks on ka lõkke tegemine. Lauri Nõu tuletab meelde, et tuli on ettearvamatu ning grilli ja lõket ei tohi mingi hinna eest järelevalveta jätta. “Lõkke tegemisel tuleb arvestada ka tuulepuhangutega, mis võib tule hiljem kaugemale viia,” toonitab Nõu. Tuulise ilmaga on soe soovitus teha lõke pigem madalam. 

4. Varu vajalik söögi- ja joogikraam juba enne pidustusi

Jaanipidustuste puhul tasub kindlasti mõelda sellele, et kogu vajalik söögi- ja joogikraam on koju varutud, et poleks vajadust õhtul millegi järele sõitma hakata. Kindlasti tasub mõelda sellele, et seltskonnas oleks olemas selge grupijuht, kes hoolitseb teiste heaolu eest ning selle eest, et kellelgi ei tekiks mõtet alkoholi tarvitanuna rooli istuda.

Kui need punktid on läbi mõeldud, siis on juba suur samm astutud, et jaanipühi täiel rinnal nautida ning hiljem hea sõnaga meenutada!

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.