If Kindlustuse blogi

Kuidas saab tööandja kindlustada töötajatele antud asjad?

Teatavasti katab kodukindlustuse koduse vara kaitse paljud kodus olevad esemed (va välistused), mis võivad õnnetuse tagajärjel katki minna.

Mida aga teha, kui katki peaks minema näiteks tööandja antud telefon või muu seade?

“Tööandja poolt inimesele kasutamisele antud vara puhul sõltub hüvitamine sellest, kas näiteks telefoni kasutatakse alaliselt või oli tegu ajutise kasutamisega,” rääkis If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Kui inimesel ongi tööandja poolt igapäevaseks kasutamiseks antud näiteks telefon ja sülearvuti ning nendega peaks midagi juhtuma, siis kuuluvad need isegi kodukindlustuse raames hüvitamisele. Küll aga tuleb arvesse võtta, et kõikidele töölt koju viidud asjadele kindlustuskaitse ei laiene.

“Kui inimene toob endale näiteks kontorist ajutiselt tooli koju ja sellega peaks midagi juhtuma, siis seda kodukindlustus enam ei hüvita,” selgitas Sepp.

Väärtuslikku ettevõtte vara saab ja tasub eraldi kindlustada

Mõistagi saab ettevõtja oma töötajatele antud vara ka ise kindlustada ning paljudes ettevõtetes seda täna ka tehakse.

Küll aga tasub tähele panna, et kui töötaja peaks näiteks tööarvuti kodus katki tegema, siis võib selle hüvitamine kodukindlustuse raames olla soodsam kui ettevõttel endal.

Nimelt erinevad äri- ja eraklientide omavastutuste suurused.

Ettevõtte jaoks võib seega katki läinud telefoni hüvitamine kindlustuse kaudu minna maksma sama palju kui lihtsalt uue telefoni soetamine. Enamasti on ettevõtete kahjud seotud siiski kallimate esemete ja seadmetega ning töötelefone üleliia ei lõhuta.

Ärikliendile pakutavate kindlustuste kohta saab lähemalt lugeda If Kindlustuse kodulehelt.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.