If Kindlustuse blogi

Lemmikloom ei ole takistuseks: kas korterit saab üürniku kodulooma tekitatud “pahanduste” eest kaitsta?

Lemmikloomaga üürnik ei pea ilmtingimata ukse taha jääma.Shutterstock

Tundmatule inimesele korteri üürimisega kaasneb sageli palju hirme ja kahtlusi, millest üks on kindlasti asjaolu, kui üüriline tahab endaga kaasa võtta ühe või mitu lemmiklooma. Kas ja kuidas oleks võimalik lemmikloomaga seotud riske maandada?

Kindlustus hüvitab

Parim viis, kuidas üürileandja kõhklustest vabastada, on sõlmida lemmikloomakindlustus, mis hüvitab lisaks looma ootamatutele tervisemuredele veel teisigi, sealhulgas varalisi kahjusid. Nende hulka kuuluvad ka üürikorteris looma poolt tekitatud “pahandused”.

“Jah, Ifi lemmikloomakindlustus hüvitab muuhulgas kahjud kolmandatele isikutele, sealhulgas kahjud, mis on tekkinud üürikorteris üürileandja varale,” kinnitas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.

Kõige sagedamini tuleb varakindlustuse tootejuhi sõnul ette mööbli lõhkumist, kus lemmikloom on näiteks otsustanud küüsi või hambaid teritada just pehmel diivanil. Seega on lemmikloomakindlustuse olemasolu kindlasti hea argument, mida üürileandjale korterit vaatama minnes mainida.

Koguriskipakett kaitseb samuti

Lisaks lemmikloomakindlustusele leidub veel võimalusi, kuidas oma kinnisvara lemmikloomaga seotud võimalike pahanduste eest kaitsta. Siinkohal saab oma panuse anda ka üürileandja.

Selleks ei ole vaja teha muud kui osta If Kindlustusest kodukindlustus ja valida koguriskipakett. “Sellisel juhul on kaitse all kahjud, mis on tekitatud lemmikloomade poolt,” märkis Sepp.

“Muuhulgas tasub mainida, et kui kahju on põhjustanud kolmas isik (antud juhul kolmandale isikule, s.t üürnikule kuuluv lemmikloom), hüvitame koguriskipaketis kahju omavastutust rakendamata,” lisas varakindlustuse tootejuht.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.