Ekspert soovitab: kuidas muuta oma kinnisvara üürniku leidmiseks atraktiivseks?

Üürikorter Kalamajas.Foto: Kinnisvara24

Rubriiki toetab

Üürniku kiireks leidmiseks ja kõrgema üürihinna saamiseks jagab Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe soovitusi, kuidas muuta korter või maja soovimisväärseks ning kuulutus atraktiivseks.

Üürniku leidmisel on ülioluline luua üüritavast kinnisvarast võimalikult hea esmamulje. Selleks tuleks koostada atraktiivne ja usaldust loov üürikuulutus ning tekitada huvilisele tutvumisvisiidi käigus tunne, et siin oleks tal tore elada. See loob eelduse küsida turu keskmisest kõrgemat hinda ja leida kiiremini sobilik üüriline.

Enne, kui panna kinnisvara üüriturule, tuleks see muuta elamisväärseks. Selleks ei pea tegema kallist remonti ja ostma sinna luksuslikku sisustust. Üüripind peaks olema korras ja puhas ning varustatud kööginurga, toimiva WC, pesemisvõimaluste ja vajaliku mööbliga.

Esmalt tee korralik suurpuhastus ja hinda üüripinna seisukorda. Värske sanitaarremont aitab üürniku leidmisele tublisti kaasa. Paranda tilkuvad kraanid, seinapraod ja värvi määrdunud seinad üle. Päevinäinud vannitoas tasuks mõelda näiteks seina- ja põrandaplaatide värvimisele. Kontrolli, et suitsuandurid, ukselukud ja majapidamisseadmed töötavad ning lambipirnid põlevad.

Sisekujundust planeerides väldi liiga erksaid või tumedaid värvitoone, need ei pruugi paljudele meeldida. Hoolitse, et mööbel oleks terve ja puhas. Näiteks Facebook Marketplace’st võib leida väga soodsa hinnaga asendusmööblit. Hubasuse loomiseks osta diivanile padjad, pane seina mõned fotod või maalid ning lauale lillevaas. Väikesed detailid mängivad kodutunde tekitamisel suurt rolli.

Üürikuulutus olgu konkreetne ja heade fotodega

Toimiva üürikuulutuse koostamine võtab rohkem aega aga tasub end kuhjaga ära. Kuulutus peab sisaldama olulist infot, mis annab vastuse olme, mugavuste, asukoha, transpordiühenduste ja kommunaalarvetega seotud küsimustele. Nutikalt kirjutatud tekst kirjeldab lühidalt pakutavaid võimalusi, on konkreetne ja ütleb selgelt ära, mida üürnikul lubatakse (kaasüüriline, lemmikloom) või mida omanik ei soovi. Kuulutuse avalõigus tuleks tuua suurelt esile selle elupinna peamine eelis, näiteks värskelt remonditud, kesklinn/ülikool 15 minuti jalutuskäigu kaugusel, väikesed kommunaalarved, asub vaikses piirkonnas vms.

Kuulutus ei tohi sisaldada valet, sest selle ilmsiks tulekul kaotad üürniku silmis juba eos usalduse. Võrdle enda pakutavat korterit või maja samas piirkonnas asuvate sarnaste üüripindadega ning lähtu hinna määramisel konkurentide pakkumistest.

Selleks, et paista oma kuulutusega teiste pakkumiste hulgas silma, on määrava tähtsusega atraktiivsed ja huvitavaid detaile esile toovad fotod. Tuhmid ja igavad pildid peletavad huvilisi. Vajadusel kasuta professionaali abi, kes oskab ruume ja maja õige fookuse ja sobiliku valgusega pildistada. Pildistatavad ruumid peavad olema korrastatud ja sätitud. Lilled vaasis, padjad või väikesed nipsasjad loovad pildil hubasust ning meelitavad üürnikku, kes armastab puhtust ja korda.

Galeriis peaksid kindlasti olema fotod köögist, pesuruumist ja hoone välisvaadetest ning soovitavalt ka majapidamisseadmetest. Huviline võiks saada fotode põhjal hea ülevaate korteris või majas pakutavast. Kuulutuse avafotoks vali pilt, mis eristub positiivselt konkurentide poolt esile tõstetust. Elamispinnast annab väga hea ülevaate video, mida on hakatud üha rohkem kuulutustele lisama.

Ettevalmistused tutvumisvisiidiks

Selleks, et saada huviline ka üürnikuks, tuleks enne tema tutvumisvisiiti teha mitmeid ettevalmistusi. Kõige olulisem on eluase korralikult koristada, pühkida tolm ja lüüa pinnad läikima. Korjata ära ripakile jäänud riided, pesta mustad sööginõud, viia välja prügikast, pühkida peeglilt sõrmejäljed jms.

Enne külalise tulekut tuuluta ruumid, et õhk oleks värske. Väga tugevalt lõhnavate õhuvärskendajate ja puhastusvahendite kasutamine mõjuvad paljudele häirivalt. Hoolitse, et ruumides oleks piisavalt päevavalgust ning osta vaasi mõni lilleõis.

Arvesta, et samamoodi nagu sina hindad üürilist, hindab tema ka sind. Seega pead jätma ka endast hea mulje, et oled usaldusväärne ja meeldiv inimene. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.