If Kindlustuse blogi

Mida tasub kindlasti ette võtta, kui oled talveperioodiks suvilast välja kolimas?

Kui naabritega on head suhted, siis on hea mõte ka naabritele oma lahkumisest teada anda.Foto: Shutterstock

Sügis on aina enam võimust võtmas, mis tähendab, et inimesed on oma suvekodudes otsi kokku tõmbamas ning pimedaks ajaks linna tagasi kolimas. Millele tasub tähelepanu pöörata, et ka järgmine aasta oleks hea suvilasse tagasi pöörduda?

Väärtuslikud asjad kaasa ja anna naabritele teada

Kõige targem on mõelda kindlasti suvila kindlustamisele koguriskipaketiga, see annab omanikule eemaloleku ajal kindlustunde, et tema suvila ja selles asuvad esemed on kaitse all.

Suvilast pikemaks ajaks lahkudes tasub sellegipoolest kindlasti vaadata, et kõik olulised asjad korralikult ära saaksid pandud ja vajadusel kaasa võetud. Välja tasub võtta ka elekter ja vesi – seda muidugi majades, kus see on mõistlik. 

Kindlasti tuleb korralikult sulgeda uksed ja aknad ning tõmmata kardinad ette. Kui naabritega on head suhted, siis on hea mõte ka naabritele oma lahkumisest teada anda. Mõistlik on kindlasti väärtuslikumad asjad enesega kaasa võtta. Parem karta kui kahetsed.

Koguriski pakett päästab ka loodusõnnetuste ja näriliste sissetungi korral

Nii mõnigi kord võivad õnnetused tulla täiesti ootamatutest kohtadest. Näiteks võib elektrisüsteemi rikke korral maja süttida ilma igasuguse inimese sekkumiseta. Rääkimata tormi tõttu kukkuvate puude või majja tungiva vee tõttu tekkivatest kahjudest.

Kindlasti tasub vaadata, et tormi tõttu lendu tõusta võivad asjad oleksid kindlalt varjulisse kohta ära pandud. Näiteks lastele rõõmu pakkuv batuut tasuks kindlasti hoovist ära viia. Kui see tuule alla võtab, siis võib tekitada kahju, mida oleks saanud lihtsate sammudega vältida.

Kõikide nende õnnetuste puhul ning ka näriliste sissetungil tekkiva kahju korral aitab kõige paremini just kodukindlustuse koguriskipakett.

Kui su suvilat tabab siiski mõni õnnetus, täida kahjuteade If Kindlustuse kodulehel www.if.ee ning küsimuste korral helista kindlustustelefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.