If Kindlustuse blogi

Õnnetus, mida on võimalik ära hoida: lase spetsialistil oma küttesüsteemid üle vaadata

Küttesüsteemid tasub enne talve tulekut kindlasti üle vaadata.Foto: Shutterstock

Kuigi käesolev sügis on seni olnud veel üpris soe, siis külmaperiood on alles algamas, tasub veel jätkuvalt oma kodused küttesüsteemid üle vaadata, et rahuliku südamega talvele vastu minna.

If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu soovitab kindlasti kutsuda korstnapühkija, kes vaataks üle kõik korstnad ja lõõrid, et need ei kujutaks mingit ohtu.

Kui kodu köetakse mingil muul viisil, näiteks õhk- või maasoojuspumbaga, siis on soovitav lasta ka see spetsialistil üle vaadata. “Spetsialist aitab veenduda seadme korrasolekus. Lisaks saavad spetsialistid anda nõud, kuidas seadet paremini juhtida, et saavutada paremat efektiivsust,” soovitab Nõu. Kindel on see, et hooldatud süsteem on töökindlam ning kindlasti ka palju efektiivsem. 

Süsteeme võiks lasta eksperdil kontrollida korra aastas. Spetsialist oskab hinnata ka seda, kas süsteem on õigesti paigaldatud ning ohutu. Ebapiisava hoolduse ja kontrolli tõttu võib süsteemi konstruktsiooni tekkida praod või mõrad, mis võivad viia lekete või tulekahju tekkeni.

Ise ei pruugi kõikjale ligi pääseda

Mitmed küttesüsteemid on paigaldatud nii, et majaomanik ei pruugi kõigile lõõridele ja süsteemi osadele ise ligi pääseda. See tähendab, et kui otsustad süsteemi ise puhastada, ei pruugi sellest tegelikult kasu olla ning tulekahju või lekke oht jääb endiselt alles.

Hooldatud ja efektiivne küttesüsteem hoiab ka küttekulud madalamad, mis eesootaval talvel muutub kindlasti väga oluliseks.

Kuigi esmapilgul võib seadme rutiinne kontroll olla tüütu ja tunduda raha tühjalt tuulde loopimisena, siis tegelikult on lugu hoopis vastupidine. Kui süsteemi ei hoolda, siis hilisema rikke tõttu tekkinud kahju muutub suure tõenäosusega tunduvalt kulukamaks kui iga-aastane kontroll.

Kui soovid oma kodu kaitsta kodukindlustusega, siis selle kohta saad lähemalt lugeda ja hinda arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.