Nädala kuulutus

Sunniviisiline sotsiaalmeediadieet: ikoonilised nuputelefonid aitavad nutisõltuvust ohjata

Nuputelefonid.Foto: Shutterstock

Kas oled viimasel ajal tundnud, et sotsiaalmeedia imeb endasse liiga palju aega ja energiat  ning päevas on tunde kuidagi vähem kui teistel, vähem kui vanasti? On see kasulik viis sõpradega ühenduses olla hoopis röövinud su enesekindluse, rõõmu ja hobidega tegelemise aja?

Õnneks saab sotsiaalmeediasõltuvusele vastu astuda mitme meetodiga, alates nutitelefoni ajapiirangust kuni kontode kustutamiseni. Ekstreemsusteni aga pole vaja esialgu laskuda, sest skaala keskele jääb üks tõhus ja põnev variant – nuputelefoni kasutamine.

Nuputelefoni kasutajal pole uudisvood kogu aeg taskus, aga neile on võimalik juurde pääseda arvutist või nutitelefonist (seda pole vaja maha müüa!). Loomulikult on nuputelefon ka hea vestlusteema nii vanade sõprade kui ka uute tuttavatega kohtudes.

Paljudes kappides ja sahtlites on kindlasti veel nuputelefonid alles, kuid kui oled neist loobunud või on soov soetada mõni ammune unistuste telefon, pakub Osta.ee keskkond ohtralt soodsaid valikuid.

Klapiga või klapita?

Klapiga telefonide võidukäik jäi piisavat lühikeseks, et sugugi kõigil pole olnud õnne osava randmeliigutuse abil kõnele vastata. Kaotatud aja aitab tagasi teha väga armas punane Samsung G-E1150 või hoopis pisikese antenni ja klapi välisküljel oleva ekraaniga Nokia 6101

Puudust ei pea kannatama ka liugklappide austajad. Valikus on näiteks armas roosa Nokia 7230, mille esiosa nupud leevendavad igatsust puutetundlike nuppude järele, ning neutraalsetes toonides Nokia 6500, mille saab lausa karbistki välja võtta.

Ajatu klassika

Tõenäoliselt ei ole olemas legendaarsemat telefoni kui Nokia 3310. See interneti sõnul hävitamatu telefon, millega võib naela seina lüüa, uksi maha murda ja mis maha kukkudes maasse augu jätab, on kindlasti tõhus vahend ka sotsiaalmeediasõltuvusest vabanemiseks. Samast telefonist on müügil ka värvilise korpusega versioon.

Pilkupüüdev aksessuaar

Ja viimaks mõned telefonid, mis näevad välja väga pilkupüüdvad ning teevad garanteeritult rõõmsaks nii kasutaja enda kui ka kõrvalolijad. Kahtlemata täidab selle ülesande värvilise korpusega Nokia 3510i, mis on väga kaugel tõsisest, soliidsest telefonist. Tagasihoidlikuma värvi eelistajale jääb omapärase kujuga Nokia 6630, mis näitab selgelt, et telefon ei pea olema tingimata ristkülikukujuline. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.