Aed

Üleannetu koera pärast valmis Eesti pere koju uskumatult võimas tarbeaed

Kaidi pere uus peenramaa, mille ehitamise tingis üleannetu koer.Foto: erakogu

Kui noor koer tahab nurjata kõik su katseid peenraid rajada, tuleb miskit ette võtta. Ja võib juhtuda, et sellest miskist saab üks suuri pilgupüüdjaid, mis paljusid vaimustab.

Kaidi Reek räägib, et nende peres juhtus nii, et koju tuli kutsikas, kes pole veel selgeks saanud, mida peenar endast kujutab ja et sinna ei tohi minna. Enne oli neil klassikaline peenramaa, aga sel kevadel sai selgeks, et koos noore koeraga tavaline peenar kuidagi ei toimi. Tuli leida lahendus.

Projekt koos peasüüdlasega.

Ja leitigi. Mõtte sai Kaidi abikaasa internetist. “On olemas piirkonnad, kus hirved teevad pahandust ja seal on asju lahendatud just nii, et kastid ja aed ümber. Mul oli väike lootus, et lõpuks saan oma kastid, aga sellist tulemust ei osanud me kumbki ette näha,” sõnab ta.

Kuna vana kasvuhoone oli ka omadega läbi, sai uus kohe peenramaa külge poogitud. Suurejoonelise projekti teostamiseks üle mõistuse kaua aega ei läinudki. “Arvestasime, et kogu asi võttis abikaasal aega 10 täistööpäeva,” räägib Kaidi. Lisaks tütre tehtud võõpamistöö: kogu materjal on tõrvaõliga üle käidud. Kaidi osaks jäi kastide mullaga täitmine. Ja arvamuse avaldamine, et tööga ikka õigel teel ollakse.

Nii suurejoonelisena pere uut peenramaad algul ei plaaninudki. “Töö käigus leidsin, et vajan juurde Kõige keerukam oli abikaasa sõnade kohaselt asja väljamõtlemine, et mismoodi täpselt lahendused leida, sest kõik tuli töö käigus, projektiks oli ainult tema nägemus, aga ega ta ei oskagi mul lihtsaid asju teha,” kiidab Kaidi meest. 

Peenramaal kasvatatakse tavapäraseid asju, mida suve jooksul tarbida jõutakse: hernes, till, porgand, redis, peet, kurk, igasugu rohelist, sibul,küüslauk türgi uba, paar maasikataime, prooviks ka kastitäis varast kartulit. Kasvuhoones tomat, kurk, tšilli ja paprika. “Säilitan ainult sibulat ja teen kasvuhoone kraamist natuke hoidiseid,” sõnab Kaidi.

Igal aastal katsetab ta ka mõne uue kultuuriga, tänavu on selleks rooskapsa kasvatamine. Praeguse peenramaa suurusega on Kaidi täiesti rahul ja laiendada seda enam ei kavatse.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.