Kinnisvara

Kaljulaid soovitas linnalt eluruumi ootajatel kohtusse pöörduda

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tallinna linnavolinik Raimond Kaljulaid juhtis neljapäevasel volikogu istungil tähelepanu asjaolule, et pealinnas ootavad tuhanded inimesed sotsiaalelupinna järjekorras, kuigi linnal on neile kohustus eluase tagada, ning soovitas ootajatel kohtusse pöörduda.

Kaljulaid soovitab kõigil, kellel on selleks võimalus, pöörduda selles küsimuses linna vastu kohtusse ja nõuda linnalt sotsiaalhoolekande seadusest tulenevate kohustuste täitmist ja õigusevastase tegevuse lõpetamist, teatas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni pressiesindaja.

„Õiguskantsler Ülle Madise on linnajuhtidele selgelt öelnud, et kui linnal pole endal piisavalt munitsipaaleluruume, tuleb leida sobivad eluruumid üüriturult. Riigikohus on leidnud, et eluruumi tagamise kohustus pole täidetud eluruumi taotlejate järjekorda võtmisega,” ütles Kaljulaid.

“Linn peab looma abivajajale ka reaalse võimaluse eluaseme kasutamiseks. Tallinnas on üle kahe ja poole tuhande inimese, kelle linn on munitsipaaleluruumi vajava inimesena järjekorda võtnud, neist 475 inimest ootab sotsiaaleluruumi,” jätkas ta.

“Kuid linn ei täida seadust ja ei taga neile mõistliku aja jooksul eluruumi. Paljud ootavad aastaid ja aastaid ja aastaid,“ rääkis Kaljulaid.

Kui Tallinn jätkab elamuehitust tänases tempos ei hakka pealinn Kaljulaidi sõnul seadust täitma ka saja aasta pärast.

„Tänavu valmib vaid üks 80 korteriga maja. Üks pisut üle 100 korteriga maja on veel plaanis, kuid see valmib alles aastate pärast. Linn teab küüniliselt, et eluruumi osas abi vajavatel inimestel on erakordselt keeruline oma õigusi kaitsta. Kuid ma kutsun üles kõiki, kes suudavad seda teha, pöörduma kindlasti kohtusse, et oma õigusi kaitsta,” lausus Kaljulaid.

“Praegune linnavalitsus ja linnavolikogu enamus seda probleemi muidugi ei lahenda. Selleks on vaja Tallinna juhtimises muutust. Ka riik peab antud probleemile tähelepanu pöörama ja ei saa rahapuuduse taha pugeda,” leidis Kaljulaid.

“Eesti riik eraldas 40 miljonit eurot, et arendada Tallinna südalinnas, mere ääres ärikinnisvara ja ehitada kortereid, mida saavad endale lubada ilmselt vaid kõige rikkamad Eesti inimesed. Tänu odavale laenurahale tulevad need korterid soodsamad. Miks me subsideerime Eesti kõige kallima kinnisvara arendamist,” lisas ta.

Neljapäevasel volikogu istungil kuulutati sotsiaalmajaks Maleva tänav 18 hoone 80 korteriga. Tallinn on lisanud 2607 inimest munitsipaal- ja sotsiaalkorterite järjekorda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.